Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server NAS QNAP TS-431XeU-8G

Kodi i produktit:
227286
EAN:
4713213512111
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Ueb-i i prodhuesit:
Qnap.com
Prodhuesi:
QNAP
Pesha [g]:
4,15

Si të porosisim në Gjirafa50?

877.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 4
Disponueshmëria:
4 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 73.12 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Serveri NAS TS-431XeU ka përmasa kompakte dhe port 10GbE SFP + për lidhshmëri të shpejtë. TS-431XeU ka dizajn standard 1U dhe është ideal për shtëpi të vogla, të mesme ose me hapësirë të kufizuar. Kapaciteti memorik i TS-431XeU karakterizohet me katër porte për disqe SATA . Procesori 4-bërthamësh TS-431XeU ofron enkriptim të përshpejtuar nga hardueri, SSD caching, dhe port 10GbE SFP + port . Kjo ju jep një memorie të sigurtë dhe me performancë të lartë. TS-431XeU është ideal për ruajtjen e të dhënave, rikuperim nga shkatërrimi, Container Station dhe aplikacione private cloud. TS-431XeU mbështet Container Station dhe u ofron zhvilluesve të IoT avantazhin e zhvillimit dhe ngarkimit të aplikacioneve. Container Station ekskluzivisht integron teknologjitë e vizualizimit LXC dhe Docker me QIoT Containers, të cilët në kombinim me kapacitetin e lartë memorik të TS-431XeU, ofrojnë platformën ideale private IoT cloud me një numër aplikacionesh container të cilat mund të përdoren për mikro-shërbime. TS-431XeU mbështet shprëndarjen e skedarëve pëmes platformave Windows, Mac dhe Linux / UNIX, ruajtjen për kompjuter dhe laptop, Real-Time Remote Replication (RTRR) me ruajtje për verzion dhe ruajtje nëpër shumë shërbime "Cloud storage". Mund të përdoret si server VPN ose klient VPN për qasje të sigurtë në rrjet. Vegla e fuqishme për kërkim Qsirch ju lejon të kërkoni me shpejtësi skedarët në NAS dhe Qsync ofron mënyra të ndryshme për sinkronizim të skedarëve dhe ndarje të skedarëve me grup, duke rritur fleksibilitetin e ekipit. VJBOD inovative e QNAP ju ndihmon të maksimizoni kapacitetin e përdorur memorik. Përveç njësive për zgjerim fizik, mund të përdoret edhe kapaciteti i konsiderueshëm i TS-431XeU's për zgjerim të memorieve tjera QNAP NAS me VJBOD. VJBOD ofron përdorim ekonomik të hapësirës së papërdorur në memorie NAS. TS-431XeU ka një thellësi të kasës prej 291 mm dhe lejon përdorimin e ventilimit dhe kabllove duke kursyer hapësirë. Kjo e bën fleksibil. Duke kombinuar harduer dhe softuer me performancë të lartë, TS-431XeU është zgjidhje e shkëlqyer për biznese të vogla. Me nivel të zhurmës prej vetëm 20.3 dB dhe shpenzim të energjisë prej 12.42 W (sleep) ose 30.99 W (active), TS-431XeU është i qetë dhe miqësor për ambientin, duke e bërë ideal për zvogëlimin e çmimit total (TCO). Kapaciteti memorik i TS-431XeU mund të shtohet duke e lidhur me njësi zgjeruese QNAP (12 pozicione UX-1200U-RP dhe 8 pozicione UX-800U-RP) për të ofruar një kapacitet total prej 16 disqeve.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
4713213512111
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia [mm]:
291
Gjerësia [mm]:
439
Kapaciteti i HDD-së:
2.5-SATA, 3.5-SATA
Kodi i prodhuesit:
TS-431XeU-8G
Lartësia [mm]:
44
Lloji:
Rack
Nivelet RAID:
0-striping, 1-mirroring, 5-striping, 6-striping, 10-mirroring, JBOD
Numri i porteve Ethernet:
3
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i sloteve HDD:
4
Për tu përdorur në:
Kompani
Përfshirë edhe HDD:
Jo
Pesha [g]:
4,15
Prodhuesi:
QNAP
Ueb-i i prodhuesit:
Qnap.com
USB 3.0:

Bashkangjitja Server NAS QNAP TS-431XeU-8G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE