Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Server NAS Synology DS218j DiskStation

Kodi i produktit:
225083
EAN:
8465040028186
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Ueb-i i prodhuesit:
Synology.com/enu
RAID:
Pesha [g]:
870

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
233.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
(10 artikuj)
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 19.46 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Ashtu si një "cloud" privat

DiskStation DS218j është pjesë e një sërë pajisjeve universale bazë NAS, për ruajtjen e informatave në shtëpi apo "cloud" privat, dhe si e tillë, përdor dy disqe. Sistemi karakterizohet nga transferimi i shpejtë i të dhënave dhe konsumi i ulët i energjisë (17.48 watt kur është aktiv dhe 7.03 watt në gjumë).

Backup Cloud Station për mbrojtjen e kompjuterit

Duke përdorur teknologjinë inkrementale në kohë reale, të dhënat e ruajtura në kompjuterin tuaj mund të mbështeten menjëherë në Synology NAS me burime minimale të sistemit për të krijuar një cloud privat të shpejt dhe të sigurt.

Sorry, the description of the image is missing.


- Cloud Station është një zgjidhje e optimizuar për mbështetjen e kompjuterëve. Me teknologjinë Plug-in Backup, Cloud Station mbështet vetëm të dhënat e ndryshuara dhe i ndan ato në pjesë edhe më të vogla, duke kërkuar burime shumë më pak të sistemit sesa metodat e rezervimit tradicional.

- Cloud Station Backup kryen kopje të plotë në kohë reale. Në rastin e të dhënave me shumicë, backup-u në kohë reale mund të parandalojë humbjen e madhe të të dhënave, në qoftë se sistem ndalohet papritur gjatë cikleve të rezervimit.

Sinkronizomi i të dhënave në pajisje të ndryshme!

Cloud Station Suite ofron sinkronizim të të dhënave në kohë reale në të gjitha pajisjet siç janë kompjuterët, pajisjet celulare ose pajisjet e tjera të Synology NAS, kurdoherë që të dhënat apo fajlli janë ndryshuar. Funksioni "Intelliversioning" ruan versionet më të rëndësishme të të dhënave dhe siguron shfrytëzim më të mirë të hapësirës së magazinimit.

Sorry, the description of the image is missing.


Qasje e lehtë në fallje me QuickConnect!

Kjo pasije lejon qasje në fajlle të vendosura në Synology NAS përmes internetit pa u shqetësuar që të vendosni rregullat e transmetimit të portit, DDNS ose cilësime të tjera të komplikuara të rrjetit. QuickConnect mundëson të lidheni me një adresë të thjeshtë dhe të personalizueshme (të tilla si https://customID.quickconnect.to), kështu që ju mund të merrni qasje të menjëhershme në multimedia ose fajlle pune në çdo kompjuter Windows / Mac / Linux, laptop ose pajisje celulare.

Server Multimedial me mbështetje 4K

Qëndro në lidhje me fotot apo videot të preferuara 4K në çdo kohë dhe kudo. DS118 nëpërmjet Video Station dhe DS video mbështet 10-bit 4K H.265 transkodim të videove, duke ju lejuar juve të konvertoni dhe të lëshoni video 4K në kompjuterë, pajisje të lëvizshme dhe media player. Mundësia e konvertimit të cilësisë së videove ofron përshtatje të videove në çdo paisje.

Sorry, the description of the image is missing.

Integrimi me celularët

Aplikacionet mobile Synology janë të dizajnuara për të siguruar qasje të shpejt dhe të sigurt në të dhënat pa marrë parasysh se ku je. Për shembull audio, foto ose video, të gjitha janë në dispozicion.

Sorry, the description of the image is missing.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
8465040028186
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia [mm]:
225,5
Gjerësia [mm]:
100
Kapaciteti i HDD-së:
2.5-SATA, 3.5-SATA
Kodi i prodhuesit:
DS218j
Lartësia [mm]:
165
Lloji:
Tavolinë
Nivelet RAID:
0-striping, 1-mirroring, JBOD
Numri i porteve Ethernet:
1
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i sloteve HDD:
2
Për tu përdorur në:
Për shtëpi
Përfshirë edhe HDD:
Jo
Pesha [g]:
870
RAID:
Ueb-i i prodhuesit:
Synology.com/enu
USB 3.0:

Bashkangjitja Server NAS Synology DS218j DiskStation edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE