Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server QNAP TES-3085U-D1531-32GR, 30 HDD slote

Kodi i produktit:
214640
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
RAID:
Prodhuesi:
QNAP
Pesha [g]:
1 398

Si të porosisim në Gjirafa50?

7311.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 609.29 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Sistem i fuqishëm me zgjedhjen e dy sistemeve operative për aplikim të gjerë dhe funksionimin e aplikacioneve kritike të biznesit. TES-3085U bazohet në procesorin Intel Xeon D. Është në dispozicion për sistemet operative QES me bazë në FreeBSD ose sistemin Linux QTS. Megjithëse QES mbështet ZFS-në për besueshmërinë maksimale dhe lejon deduksionimin e të dhënave në nivel bllok dhe kompresimin e të dhënave në kohë reale, QTS është e pajisur me teknologjinë Qtier, memorie SSD dhe një mori aplikacionesh me vlerë të shtuar për ruajtjen e të dhënave dhe efikasitetin e diversitetit të aplikimeve. TES-3085U është veçanërisht i përshtatshëm për të siguruar një zgjidhje të shpejtë ruajtjeje ekskluzivisht për memorie flash, duke ofruar deri në 24 vende për disqe dhe 6 SSD.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia [mm]:
484,5
Gjerësia [mm]:
439
Kapaciteti i HDD-së:
2.5-SAS, 2.5-SATA
Kodi i prodhuesit:
TES-3085U-D1531-32GR
Lartësia [mm]:
883
Lloji:
Rack
Nivelet RAID:
0-striping, 1-mirroring, 5-striping, 6-striping, 10-mirroring, 50-mirroring, 60-mirroring, RAIDTP, Triple Mirror
Numri i porteve Ethernet:
6
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i sloteve HDD:
30
Për tu përdorur në:
Kompani
Përfshirë edhe HDD:
Jo
Pesha [g]:
1 398
Prodhuesi:
QNAP
RAID:
Ueb-i i prodhuesit:
Qnap.com

Bashkangjitja Server QNAP TES-3085U-D1531-32GR edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE