Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server QNAP TS-431X-2G, 2GB RAM, 1.7GHz, 4x HDD/SSD

Kodi i produktit:
209026
EAN:
4713213511084
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Ueb-i i prodhuesit:
Qnap.com
RAID:
Prodhuesi:
QNAP

Si të porosisim në Gjirafa50?

483.50 € * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 5
Disponueshmëria:
5 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 40.29 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

QNAP TS-431X-2G është server NAS (Network Attached Storage) i përkryer për ruajtjen e sasive të mëdha të çfarëdo të dhënash të cilat mund t'i shprëndani dhe çaseni kurdoherë. Ky server operon përmes sistemit operativ QTS 4.3 me të cilin mund të monitoroni të gjitha funksionet, të kontrolloni të gjitha të dhënat, të sinkronizoni ato me pajisje të ndryshme, t'i ndani me këdo që dëshironi dhe lehtësisht t'i ngarkoni në memoriet cloud online. QNAP ka performancë dhe shpejtësi transferimi të jashtzakonshme, që mundësohet nga pjesët e fuqishme harduerike, si procesori dy bërthamësh Alpine AL-212, i cili operon në frekuencë 1.7GHz, i kombinuar me RAM memorie 2 GB të llojit DDR3. Gjithashtu, ka katër slote për hard disqe HDD apo SSD 3.5" apo 2.5" me teknologji SATA 6Gb/s. Serveri QNAP mund të lidhet edhe me pajisje të jashtme me anë të tri porteve Ethernet dhe tre porteve USB 3.0, kurse me energji elektrike furinzohet përmes një adapteri 90W. Ky server vjen me përmasa 169 x 160 x 219 mm dhe peshë 4.3kg.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
4713213511084
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia [mm]:
219
Gjerësia [mm]:
160
Kapaciteti i HDD-së:
2.5-SATA, 3.5-SATA
Kodi i prodhuesit:
TS-431X-2G
Lartësia [mm]:
169
Lloji:
Tavolinë
Nivelet RAID:
0-striping, 1-mirroring, 5-striping, 6-striping, 10-mirroring, JBOD
Numri i porteve Ethernet:
3
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Numri i sloteve HDD:
4
Për tu përdorur në:
Kompani
Përfshirë edhe HDD:
Jo
Pesha [g]:
3 000
Prodhuesi:
QNAP
RAID:
Ueb-i i prodhuesit:
Qnap.com
USB 3.0:

Bashkangjitja Server QNAP TS-431X-2G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE