Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server QNAP TS-653B-4G, 2 x 2GB DDRL3, 1.6-2.3GHz, 6x HDD/SSD

Kodi i produktit:
211458
EAN:
4713213511039
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
5
Ueb-i i prodhuesit:
Qnap.com
Slot për kartë memorie:
RAID:

Si të porosisim në Gjirafa50?

836.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 69.71 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

QNAP TS-653B-4G është server NAS (Network Attached Storage) i përkryer për ruajtjen e sasive të mëdha të çfarëdo të dhënash të cilat mund t'i shprëndani dhe çaseni kurdoherë përmes teknologjisë WiFi. Ky server operon përmes sistemit operativ QTS 4.3 me të cilin mund të monitoroni të gjitha funksionet, të kontrolloni të gjitha të dhënat, të sinkronizoni ato me pajisje të ndryshme, t'i ndani me këdo që dëshironi dhe lehtësisht t'i ngarkoni në memoriet cloud online si, Amazon S3, Amazon Glacier, Microsoft Azure, ElephantDrive, Dropbox, Google Drive dhe Google Cloud. QNAP ka performancë dhe shpejtësi transferimi të jashtzakonshme, që mundësohet nga pjesët e fuqishme harduerike, si procesori katër bërthamësh Intel Celeron J3455, 14nm, i cili operon në frekuencë 1.6GHz deri në 2.3GHz, i kombinuar me memorien RAM 2 x 2 GB të llojit DDR3L. Gjithashtu, ka gjashtë slote për hard disqe HDD apo SSD, 3.5" apo 2.5" SATA 6Gb/s. Serveri QNAP mund të lidhet edhe me pajisje të jashtme me anë të dy porteve GLAN, pesë porteve USB 3.0, dy HDMI dhe një USB të llojit C, kurse me energji elektrike furinzohet përmes një adapteri 120W. Në kabllo përfshihet: Server QNAP TS-653B-4G Dy kabllo Ethernet RJ-45 Adapter AC Kabllo për furnizim me energji elektrike Komandë

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
4713213511039
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia [mm]:
226
Gjerësia [mm]:
235
HDMI:
Kapaciteti i HDD-së:
2.5-SATA, 3.5-SATA
Kodi i prodhuesit:
TS-653B-4G
Lartësia [mm]:
168
Lloji:
Tavolinë
Nivelet RAID:
0-striping, 1-mirroring, 5-striping, 6-striping, 10-mirroring, JBOD
Numri i porteve Ethernet:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
5
Numri i sloteve HDD:
6
Për tu përdorur në:
Kompani
Përfshirë edhe HDD:
Jo
Pesha [g]:
3 010
Prodhuesi:
QNAP
RAID:
Slot për kartë memorie:
Ueb-i i prodhuesit:
Qnap.com
USB 3.0:

Bashkangjitja Server QNAP TS-653B-4G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE