Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server QNAP TVS, 871U, RP, i5, 8G, 8 HDD slote

Kodi i produktit:
214645
EAN:
4712511126662
Numri i porteve USB-A 2.0:
4
Ueb-i i prodhuesit:
Qnap.com
RAID:
Prodhuesi:
QNAP

Si të porosisim në Gjirafa50?

2876.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 239.71 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Lehtë për t'u shkallëzuar: TVS-871U-RP Ofrimi i një sistemi operativ QTS për përdorim të lehtë, QNAP TVS-871U-RP siguron një zgjidhje të besueshme dhe të shkallëzuar të NAS për të plotësuar nevojat e ruajtjes së të dhënave, sinkronizimit të tyre dhe nevojave për qasje të largët. Duke ofruar gatishmëri 10GbE, TVS-871U-RP ofron performancë superiore dhe mbështet shkëmbimin e të dhënave brenda platformës, zgjidhje të gjera rezervë, aplikacione iSCSI dhe virtualizim, si dhe shumë karakteristika praktike të biznesit, duke e bërë atë zgjedhjen ideale për bizneset e vogla dhe të mesme. Siguroni të dhënat tuaja të rëndësishme të biznesit. Gjithashtu përfshin shumë aplikacione multimediale, të cilat gjithashtu mbështeten nga specifikimet e fuqishme të harduerëve. Portë e brendshme cache për përshpejtimin e hyrjes dhe të daljes TVS-871U-RP mbështet dy porte të brendshme cache në pllakë. Duke instaluar module flash (opsionalë) me flash mSATA, performanca e volumit të magazinimit të IOPS mund të rritet ndjeshëm. Është e përkryer për të përmirësuar fluksin e përgjithshëm të punës për aplikacionet intensive të IOPS, të lexuara dhe të shkruara, të tilla si bazat e të dhënave dhe virtualizimi. Dizajni i portit me cache të brendshme nuk kërkon hapësira të mëdha për hard drive, dhe kështu lejon më shumë kapacitete ruajtëse. QTS - E thjeshtë dhe efikase Falë QTS-së intuitive, operacionet e sistemit në TVS-871U-RP janë të lehta dhe pa-mund. Hapësira e mençur e punës lejon që të gjeni shpejt karakteristikat që dëshironi, krijoni shkurtore në tavolinën e punës ose shkurtesat e grupeve, monitoroni informacionin e sistemit kritik në kohë reale dhe hapni dritare të shumta aplikimi për të kryer detyra të shumta në të njëjtën kohë, duke ju dhënë më shumë efikasitet në punë. Qsirch - Mënyrë më e mençur dhe më e shpejtë për të kërkuar Me Qsirch ju mund të gjeni shpejt dhe me lehtësi dokumente, foto, video dhe muzikë. Ky aplikacion i ri i kërkimit të QNAP me bazë në NAS ju lejon të gjeni atë që ju nevojitet me kërkimin natyror në kohë reale. Thjesht shkruani gjithçka që dini për atë që dëshironi të gjeni, për shembull, pjesë të emrit të fajllit ose madje edhe fjalë dhe fraza nga përmbajtja e dokumentit, dhe Qsirch do t'ju tregojë një listë përputhjesh me fjalë që ndërlidhen me atë që ju shkruani. Qsirch madje kujton historinë e kërkimit tuaj, në mënyrë që të shpejt të lundroni në fajllat që keni kërkuar në skedarët tuaj. Qsirch është një rritje e madhe e produktivitetit - duke zvogëluar në masë të madhe kohën e kaluar në kërkim të të dhënave në NAS, kështu që mund të përqendroheni në detyra të tjera. Paketë fleksibile QNAP Volumi fleksibël QNAP siguron një mënyrë më të lehtë dhe më të sigurt për të ruajtur të dhënat në një NAS. Ky pako e gjeneratës së ardhshme ofron veçori të fuqishme, të tilla si radhët e ruajtjes së shumëfishta RAID, mbrojtjen e grupit, ripërdorimin e pakët të populluar, iSCSI LUN dhe zgjerimin e kapaciteteve online. QTS Storage Manager paraqet në mënyrë të qartë veglat dhe mundësitë për menaxhimin e ruajtjes së sistemit, duke thjeshtuar procesin e zgjerimit të kapacitetit të NAS dhe menaxhimin e mbylljeve të zgjerimit të QNAP RAID. Vetitë kryesore Sistem i fuqishëm i ruajtjes me rrjet që furnizon procesorin 4-bërthamësh Intel Core i5-4590S 3.0. Njësia plotësohet me 8 GB DDR3 dhe 512 MB flash memorie. Pozicionet e mëposhtme janë të pranishme: 8 x 2.5 "/3.5" HDD ose SATA 6 Gb / s. Njësia mbështet ndërfaqet: 4 x 10 gigabit RJ-45, 8 x USB 3.0, 1 x HDMI. Madhësia: 2U Përmasat: 89 (H) x 482 (W) x 534 (D) mm. Pesha: 12.74 kg.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
4712511126662
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia [mm]:
534
Gjerësia [mm]:
482
HDMI:
Kapaciteti i HDD-së:
2.5-SATA, 3.5-SATA
Kodi i prodhuesit:
TVS-871U-RP-i5-8G
Lartësia [mm]:
89
Lloji:
Rack
Nivelet RAID:
0-striping, 1-mirroring, 5-striping, 6-striping, 10-mirroring, JBOD, Single Disk
Numri i porteve Ethernet:
4
Numri i porteve USB-A 2.0:
4
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i sloteve HDD:
8
Për tu përdorur në:
Kompani
Përfshirë edhe HDD:
Jo
Pesha [g]:
9 900
Prodhuesi:
QNAP
RAID:
Ueb-i i prodhuesit:
Qnap.com
USB 3.0:

Bashkangjitja Server QNAP TVS edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE