Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server Synology DS418 DiskStation, i zi

Kodi i produktit:
220864
EAN:
8465040026342
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Ueb-i i prodhuesit:
Synology.com/enu
RAID:
Prodhuesi:
Synology

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
482.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 5
Disponueshmëria:
5 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 40.21 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Synology, një prodhues i njohur i rrjetit të magazinimit (NAS), sjell DS418 për serverin tonë NAS, i cili vepron si një qendër multimediale me cilësi të lartë. Kjo e bën të lehtë për të ndarë përmbajtjen multimediale në shumë pajisje në shtëpi. Ky model mbështet rezolucionin 4K dhe formatet më të fundit të fajllave multimedia. Ju mund të shijoni argëtim të pafund në definicion të lartë. Mund të luani fajlla mediash në platformat Windows, Mac dhe Linux. Gjithashtu mund të merret me programet televizive me lidhje DVB-T / S. Ky server me performancë të lartë posedon 4 hapësira për disk SATA, (Basic / JBOD / RAID 0/1), pranon kapacitet deri në 40 TB dhe shpejtësi leximi 226 MB/s shkrimi deri në 170 MB /s. Posedon procesorin Realtek RTD1296 dy-bërthamor i cili operon me frekuencë prej 2.0 GHz deri në 2.5 GHz. Procesori mbështetet nga 2GB memorie të llojit DDR4, e cila mund të zgjerohet deri në 6GB. Ka porte 3x USB 3.0, 1x eSATA dhe 1x Gigabit LAN. Ofron mbështetje të Btrfs, poashtu në këtë server mund të lidhet një numër i madhë i kamerave IP, deri në 25 (duke përfshirë 2 liçensa të lira). Konsumon shumë pak energji deri në 26.49W (në operim të plotë) dhe 8.78W (në gjendje pasive).

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
8465040026342
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia [mm]:
223
Gjerësia [mm]:
199
Kapaciteti i HDD-së:
2.5-SATA, 3.5-SATA
Kodi i prodhuesit:
DS418
Lartësia [mm]:
166
Lloji:
Tavolinë
Nivelet RAID:
0-striping, 1-mirroring, 5-striping, 6-striping, 10-mirroring, JBOD
Numri i porteve Ethernet:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i sloteve HDD:
4
Për tu përdorur në:
Për shtëpi
Përfshirë edhe HDD:
Jo
Pesha [g]:
2 280
Prodhuesi:
Synology
RAID:
Ueb-i i prodhuesit:
Synology.com/enu
USB 3.0:

Bashkangjitja Server Synology DS418 DiskStation edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE