Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Server Synology DS418j

Kodi i produktit:
219461
EAN:
4711174722747
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Ueb-i i prodhuesit:
Synology.com/enu
RAID:
Prodhuesi:
Synology

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
349.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
(10 artikuj)
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 29.12 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Synology DiskStation DS418j është një server NAS 4 disku i dizajnuar për përdorim personal dhe shtëpiak për menaxhimin, mbrojtjen dhe shkëmbimin efikas të të dhënave. Procesori i tij i ri 64-bit me dy bërthama siguron mbështetje për ruajtje me kapacitet të lartë. Një shok ideal për "cloud" tuaj Synology DS418j është një fillestar i fuqishëm NAS me 4 nivele, i pajisur me një procesor 64-bit dual-core 1.4 GHz dhe 1 GB RAM, duke siguruar shpejtësi leximi / shkrimi deri në 112/110 MB / s dhe shpejtësi leximi / shkrimi të koduar të të dhënave me shpejtësi 112/94 MB / s. Kombinimi i madh i harduerit 64-bit dhe DiskStation Manager (DSM) i lejon DS418j të përdorë HDD-të me kapacitet të lartë për menaxhimin fleksibil të ruajtjes, si dhe ndarjen efikase të të dhënave dhe backup të tyre. Shkëmbimi brenda platformës i të dhënave dhe sinkronizimi i tyre Synology DS418j mbështet protokollet standarde të rrjetit për të siguruar ndarje të vazhdueshme të të të dhënaver platformat Windows, Mac dhe Linux. Windows AD dhe integrimi i LDAP lejojnë që SD418j të përshtatet shpejt dhe pa mundim në çdo mjedis ekzistues të rrjetit pa pasur nevojë të rikrijojë llogaritë e përdoruesve. Cloud Sync mban Dropbox, Drive Google, Microsoft OneDrive, Baidu Cloud tuaj të sinkronizuar me serverin tuaj NAS në shtëpi. 24/7 zgjidhje të sigurisë Synology Surveillance Station siguron një interfejs të centralizuar për menaxhimin e kamerave IP të përdorura në vendin tuaj të punës ose në shtëpi. Kjo i'u mundëson përdoruesve të cilët duhet të udhëtojnë për të mbrojtur shtëpinë e tyre ose vendin e punës duke shikuar transmetime të drejtpërdrejta, regjistrime dhe duke marrë fotografi në kompjuter ose në pajisje të lëvizshme. DS418j është zgjidhja ideale e ndjekjes pasi mund të menaxhojë deri në 16 kamera IP (480 FPS @ 720p). Vetitë kryesore Është një server i fuqishëm NAS me katër disqe, i projektuar posaçërisht për bizneset e vogla ose rrjetet në shtëpi. Përmban procesorin 64-bit Realtek RTD1293 me 1.4 GHz dhe memorie 1 GB DDR4. Lejon një maksimum prej 4x disqe 10 TB 2.5 "dhe 3.5" HDD / SSD (pakoja vjen pa disqe). Ofron një shpejtësi leximi / shkrimi prej 112/110 MB / s. Ka 2x USB 3.0 dhe 1x Gigabit LAN port. Lejon deri në 16 kamera IP për t'u lidhur (2 licenca falas).

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
4711174722747
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia [mm]:
230
Gjerësia [mm]:
168
Kapaciteti i HDD-së:
2.5-SATA, 3.5-SATA
Kodi i prodhuesit:
DS418j
Lartësia [mm]:
184
Lloji:
Tavolinë
Nivelet RAID:
0-striping, 1-mirroring, 5-striping, 6-striping, 10-mirroring, JBOD
Numri i porteve Ethernet:
1
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i sloteve HDD:
4
Për tu përdorur në:
Kompani
Përfshirë edhe HDD:
Jo
Pesha [g]:
2 210
Prodhuesi:
Synology
RAID:
Ueb-i i prodhuesit:
Synology.com/enu
USB 3.0:

Bashkangjitja Server Synology DS418j edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE