Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server Synology RS3617RPxs

Kodi i produktit:
197632
EAN:
4711174722228
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Ueb-i i prodhuesit:
Synology.com/enu
RAID:
Prodhuesi:
Synology

Si të porosisim në Gjirafa50?

3758.50 € * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 2
Disponueshmëria:
2 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 313.21 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Serveri Synology RS3617RPxs falë procesorit me kapacitet prej 8 GB memorie të llojit ECC DDR4 dhe 433,873 IOPS 4K mundëson shpejtësi në hapjen dhe ruajtjen e fajllave. Kapaciteti i memories së procesorit mund të ngritët deri në 64 GB. Ka slote për insertimin e 12 HDD, me anë të cilave mund të rritni kapacitetin e serverit. Posedon katër porte LAN të cilat ofrojnë mundësinë e rikthimit në operim menjëherë në rast se shkëputet nga rryma. Gjithashtu ofron sistemin për enkriptim me qëllim të ruajtjes së të dhënave, të cilat në rast se enkriptohen kanë shpejtësi të hapjes dhe të ruajtës së tyre prej 2916 MB / s. Shfletuesi DSM ofron mundësinë e menaxhimit të performancës dhe sistemit të serverit. Gjithashtu përkrah edhe Windows AD, LDAP, me anë të cilave administruesi redukton kohën duke krijuar folder me emra të njëjtë, si dhe mundëson vendosjen e lejes me qëllim që gjatë hapjes të hapen vetëm nga administruesi. Lun Snapshot mundëson kopjimin edhe zhvendosjen e të dhënave në mjedis ku ndodhen më shumë se një server. Posedon 2 porte për USB 3.0, 2 slote për PCie dhe dy slota për ngritje të kapacitetit. Dimenzionet e produktit janë 88 x 430.5 x 692 mm, me peshë prej 14.5 kg.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
4711174722228
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia [mm]:
570
Gjerësia [mm]:
445
Kapaciteti i HDD-së:
2.5-SATA, 3.5-SATA
Kodi i prodhuesit:
RS3617RPxs
Lansuar:
6 Shtator 2016
Lartësia [mm]:
88
Lloji:
Rack
Nivelet RAID:
0-striping, 1-mirroring, 5-striping, 6-striping, 10-mirroring, JBOD
Numri i porteve Ethernet:
4
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i sloteve HDD:
12
Për tu përdorur në:
Kompani
Përfshirë edhe HDD:
Jo
Pesha [g]:
13 300
Prodhuesi:
Synology
RAID:
Ueb-i i prodhuesit:
Synology.com/enu
USB 3.0:

Bashkangjitja Server Synology RS3617RPxs edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE