Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server WD My Cloud EX2 Ultra, 6TB (2 x 3TB)

Kodi i produktit:
210636
EAN:
718037854335
Numri i porteve Ethernet:
1
Ueb-i i prodhuesit:
Wdc.com
RAID:
Prodhuesi:
Western Digital

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
381.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 31.79 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

My Cloud EX2 Ultra është server NAS (Network Attached Storage) i përkryer për ruajtjen e sasive të mëdha të çfarëdo të dhënash të cilat mund t'i shprëndani dhe çaseni kurdoherë përmes teknologjisë WiFi. Ky server operon përmes sistemit operativ My Cloud OS 3 me të cilin mund të kontrolloni të gjitha të dhënat, të sinkronizoni ato me pajisje të ndryshme, t'i ndani me këdo që dëshironi dhe lehtësisht t'i ngarkoni në memoriet cloud online si, Dropbox, Google Drive apo OneDrive. Poashtu, ka të integruar aplikacionin Plex Media, me të cilin mund të organizoni përmbajtjet mediale. My Cloud ka performancë dhe shpejtësi transferimi të jashtzakonshme, që mundësohet nga pjesët e fuqishme harduerike, si procesori dy bërthamësh Marvell Armada 385, i cili operon në frekuencë 1.3GHz, i kombinuar me memorien RAM 1GB të llojit DDR3. Gjithashtu, ka dy slote për hard disqe HDD 3.5" me kapacitet maksimal 8TB, si dhe dy hard disqe të integruara WD Red NAS 3TB. Serveri My Cloud mund të lidhet edhe me pajisje të jashtme me anë të dy porteve USB 3.0 dhe portit GLAN.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
718037854335
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia [mm]:
157
Gjerësia [mm]:
99
Kapaciteti i HDD-së:
3.5-SATA
Kapaciteti i HDD-së (total) [GB]:
6 000
Kodi i prodhuesit:
WDBVBZ0060JCH-EESN
Lartësia [mm]:
165
Lloji:
Tavolinë
Nivelet RAID:
0-striping, 1-mirroring, JBOD
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve Ethernet:
1
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i sloteve HDD:
2
Për tu përdorur në:
Për shtëpi
Përfshirë edhe HDD:
Prodhuesi:
Western Digital
RAID:
Ueb-i i prodhuesit:
Wdc.com
USB 3.0:

Bashkangjitja Server WD My Cloud EX2 Ultra edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE