Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Hard Disk HDD WD Red WD60EFRX - 6TB

Kodi i produktit:
156616
EAN:
213554123121132232
Formati i diskut:
3,5
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti [GB]:
6 000
Kodi i prodhuesit:
WD60EFRX

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
187.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 15.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Seria e Hard Diskut HDD WD RED kombinojnë zgjidhje të thjeshta, fuqi dhe shpejtësi. Ofrojnë performancë më të mirë janë të dizajnuar që të ndihmojnë në stabilitetin dhe përmirësimin e funksionit të brendshëm të kompjuterit apo laptopit tuaj. Duke iu falënderuar gjeneratës së konektorëve të brendshëm SATA III 6Gb/s dhe sistemin balancues të shpejtësisë RED IntelliPower, poashtu ka sistem mbrojtës kundër vibrimit të njohur si RAFF. Disku ka kapacitet 6 TB, shpejtësi 7200 RPM, madhësi të cache-it 64 MB, dimension 3.5'' si dhe është i dizajnuar që të punojë në sistemin 24 x 7 x 365 ditë me ngarkesë 550 TB për vit. HDD ka dimensione 26.1 x 147 x 101.6 mm dhe peshon vetëm 750 gr.

Vlerësimet

Gjithçka OK, produkt i deshmuar pa dyshim
Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
213554123121132232
Formati i diskut:
3,5
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti [GB]:
6 000
Kodi i prodhuesit:
WD60EFRX
Lansuar:
26 Korrik 2014
Lloji i hard diskut:
Brendshëm
Memorie e përkohshme (cache):
64
Operim në 24 x 7:
Prodhuesi:
Western Digital
Shpejtësia e rrotullimit të pllakës [rpm]: :
5400
Teknologjia:
SATA 6Gb/s
Teknologjia e hard diskut:
Magnetike
Ueb-i i prodhuesit:
Wdc.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE