Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë ASUS X99-E WS/USB 3.1 - Intel X99

Kodi i produktit:
211322
AMD CrossFireX:
Numri i lidhësve LAN:
2
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
Prodhuesi:
ASUS
Prizë:
Socket 2011-3

Si të porosisim në Gjirafa50?

607.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 50.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Produkti në fjalë është një pllakë amë për kompjuter me kapacitet të lartë dhe ofron slot LGA2011-v3 dhe set të çipave Intel X99. Në tetë slotët e memories mund të ngarkohen deri në 128 GB RAM, DDR4 (max. 3200MHz). Kjo pllakë mbështet Nvidia 4-Way SLI dhe AMD 4-Way CrossFireX. Për më shumë, ofron mundësi zgjërimi për: 7 x PCIe 3.0 / 2.0 x16 (njëshe x16 ose dyshe x16/x16 ose treshe x16 / x16 / x16 ose x katëshe 16 / x16 / x16 / x16 ose shtatëshe x 16/ x8 / x8 / x8 / x8 / x8 / x8) 8 X SATA3, 2 x SATA Express, 2 x eSATA 6G, 1 x M.2. ALC1150 audio chip, tetë kanale audio dhe format CEB. POashtu, ka porte 2 x eSATA, 2 x LAN port (RJ45), 1 x S / PDIF optik, 8 x audio jack, 2 x USB 3.1 (kaltër), 8 x USB 3.0 (kaltër), 1 x USB BIOS Flashback, 1 x button Q-Code Logger.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
Intel X99
ESATA:
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
3 200
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
128
Kartelë grafike të integruar :
Jo
Kodi i prodhuesit:
90SB05D0-M0EAY0
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lidhës të brendshëm:
ATX 6pin, ATX 8pin, ATX 24pin, COM, Ftohës (4x 4pin), Ftohës për CPU (2x 4pin), SATA 6Gb/s (10x), SATAe (2x), TPM, USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (4x porte)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
CEB
Numri i lidhësve LAN:
2
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
10
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
8
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
7
Numri i sloteve për memorie:
8
NVIDIA SLI:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Server
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 267
Prizë:
Socket 2011-3
Prodhuesi:
ASUS
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com

Bashkangjitja Pllakë amë ASUS X99-E WS/USB 3.1 - Intel X99 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE