Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë GIGABYTE X399 AORUS Gaming 7 - AMD X399

Kodi i produktit:
222419
AMD CrossFireX:
NVIDIA SLI:
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
8
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
8
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

406.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 33.88 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania e njohur GIGABYTE prezanton pllakën amë X399 AORUS Gaming 7 me chipset Intel X399. Kjo pllakë përmban një socket TR4 e cila ofron mbështetje për procesorët AMD Ryzen Threadripper. Pllaka ofron 8 porte DIMM për memorien DDR4 deri në 128GB dhe mbështet frekuencën operuse deri në 2666MHz. Poashtu ka porte si: 4x USB 2.0 (4x në bordin), 10x USB 3.1 Gen1 (8x në panelin e pasmë, 2x në bordin), 3x USB 3.1 Gen2 (1x Lloji A dhe 1x Lloji C në pjesën e pasme panel, 1x në bord), 1x GLAN, 5 x audio jack dhe 4x PCI-E 3.0x16. Slote zgjeruese (deri në x16 / x16 / x8 / x8) dhe 1x PCI-E 2.0 x16 (x4). Për disqe, ekzistojnë 8x SATA 6 Gbps dhe 3x M.2 në pllakë. Përfshin teknoogjitë Wi-Fi dhe Bluetooth verzioni 4.2. Dhe mbështetje për NVIDIA SLI dhe AMD CrossFireX. Pllaka i përket formatit ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Bluetooth:
Chipset:
AMD X399
EAN:
4719331801939
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
3600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
128
Kartelë grafike të integruar :
Jo
Kodi i prodhuesit:
GA-X399 AORUS Gaming 7
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lidhës të brendshëm:
ATX 4pin, ATX 8pin, ATX 24pin, Ftohës (4x), Ftohës për CPU (1x), M.2 (3x), SATA 6Gb/s (8x), TPM, USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (2x porte), Uji (1x)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
8
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
8
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
5
Numri i sloteve për memorie:
8
NVIDIA SLI:
Për procesorë:
AMD
Për tu përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prizë:
Socket TR4
Prodhuesi:
GIGABYTE
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
USB-C:
WLAN (WiFi):

Bashkangjitja Pllakë amë GIGABYTE X399 AORUS Gaming 7 - AMD X399 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE