Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server Dell PowerEdge R230, E3-1220v6, 8GB, 1x1TB, 250W, 1U

Kodi i produktit:
224064
Drive optik:
DVD
Modeli i procesorit:
E3-1220 v6(3/3.5GHz 4 bërthama / 4 threads)
Prodhuesi:
Dell
Për tu përdorur në:
Kompani
Numri maksimal i procesorëve:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
1308.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 109.04 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Një server i fuqishëm, shumë efikas dhe me mundësi zgjerimi 1U, i cili ofron transferim shumë të shpejtë të të dhënave. Është i përshtatshëm jo vetëm për bizneset e vogla dhe të mesme, por edhe për vendet e largëta të punës apo degët që përpiqen të rritin vëllimin e të dhënave të përpunuara

.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.


Performanca e kërkuar për aplikimet tuaja

PowerEdge R230 mund të pajiset me procesorët Intel Xeon E3-1200 v5, Intel Core, Pentium dhe Celeron për të siguruar përgjigje të shpejta dhe performancë të lartë. Ofron mundësi të vendosjes deri në 64GB memorie fal pranisë së katër sloteve UDIMM DDR4. Gjenerata e ardhshme e kontrollorëve RAID, ofron dyfishin e numrit të operacioneve I / O për sekondë në krahasim me gjeneratën e mëparshme të serverëve PowerEdge R220.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hapësirë e mjaftueshme për ruajtjen e të dhënave

Kjo paisje mundëson lidhjen e 2 ose 4 disqeve të brendshme me kabllo ose lidhjen gjatë përdorimit në një disku opsional hibrid (në varësi të konfigurimit të serverit). Kjo ju jep shumë hapësirë për ruajtje të centralizuar të të dhënave nga workstations dhe laptop. Poashtu posedon slote si: si x16 PCIe 3.0, të lartësisë të plotë (1x8 PCIe 3.0) dhe x8 slot me profil të ulët (1x4 PCIe 3.0). Gjithashtu siguron mundësi shtesë të rritjes së sistemit.

Operacion i besueshëm pa shqetësime!

Në saj të menaxhimit Dell OpenManagem ju do të keni mundësinë të vendosni më shpejtë serverat dhe kështu do të keni produktivitetit më të lartë. Koncepti i thjeshtë dhe intuitiv i Dell OpenManage Essentials ofron monitorim të lehtë të gjendjes dhe sjelljes së sistemit.

Përdorni përditësime të automatizuara firmware për të kursyer kohë për administratorët e IT-së. Personalizimi i ngarkesës do të sigurojë vizualizim më të mirë të serverit, poashtu ofron mbështetje për Citrix XenServer, Microsoft Windows Server me Hyper-V, VMware vSphere ESXi dhe Red Hat Enterprise Virtualization.


Sorry, the description of the image is missing.


Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drive optik:
DVD
EAN:
5397184015681
Energjia elektrike maksimale [W]:
250
Format:
1U
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Intel Xeon (Kaby Lake/gjenerata e 7-të)
Kapaciteti i memories së integruar (shtesë) [GB]:
8
Kodi i prodhuesit:
R230-5681
Lloji:
Rack
Lloji i memories:
DDR4
Memorie e brendshme [GB]:
1000
Modeli i procesorit:
E3-1220 v6(3/3.5GHz 4 bërthama / 4 threads)
Numri i bërthamave të procesorit:
4
Numri i porteve USB:
4
Numri i sloteve për memorie:
4
Numri maksimal i hard disqeve:
4
Numri maksimal i procesorëve:
1
Për tu përdorur në:
Kompani
Prodhuesi:
Dell
Sistemi operativ:
Jo

Bashkangjitja Server Dell PowerEdge R230 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE