Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server Dell PowerEdge R230 R, 8GB, pa OS

Kodi i produktit:
202049
Drive optik:
DVD
Lloji i procesorit:
Intel Xeon (Skylake/ gjenerata e 6-të)
Për tu përdorur në:
Kompani
Numri maksimal i procesorëve:
1
Numri maksimal i hard disqeve:
4

Si të porosisim në Gjirafa50?

1768.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 147.38 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Serveri Dell PowerEdge R230 R është server i vogël nga kompania Dell, i dizajnuar për të përmbushur nevojat e gjera të kompanive dhe zyrave të cilët janë në rritje. Serveri ndihmon konsolidimin e të dhënave dhe aplikacioneve nga vende të ndryshme në një server qendror, gjithashtu ndihmon edhe rritjen e produktivitetit. Ky server ka dizajn Rack. Serveri nuk posedon asnjë sistem operativ. Ai ka procesor 4 bërthamësh Intel Xeon E3-1220v5 të gjeneratës së gjashtë, të cilët operojnë me frekuencë prej 3.0 GHz. Ky server ka një RAM memorie DDR4 prej 8GB, që të gjithë së bashku kanë 4 pllaka të memories. Prodhuesi ka instaluar 2 hard disqe SAS prej 300GB. Mund të instaloni deri në 4 hard disqe të tjera.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drive optik:
DVD
EAN:
8592457112914
Energjia elektrike maksimale [W]:
250
Format:
1U
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Skylake - gjenerata e 6-të
Kapaciteti i memories së integruar (shtesë) [GB]:
8
Kodi i prodhuesit:
S16-R230-002
Lansuar:
17 Nëntor 2016
Lloji:
Rack
Lloji i memories:
DDR4
Lloji i procesorit:
Intel Xeon (Skylake/ gjenerata e 6-të)
Memoria maksimale [GB]:
64
Memorie e brendshme [GB]:
600
Modeli i procesorit:
E3-1220 v5(3/3.5GHz 4 bërthama/4 threads)
Numri i bërthamave të procesorit:
4
Numri i sloteve për memorie:
4
Numri maksimal i hard disqeve:
4
Numri maksimal i procesorëve:
1
Për tu përdorur në:
Kompani
Prodhuesi:
Dell

Bashkangjitja Server Dell PowerEdge R230 R edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE