Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server Dell PowerEdge R430 / E5-2609v4 / 8GB / 1x600GB SAS / H330 / DVDRW / 1x550W / iDRAC 8 Exp / 1U / 3YNBD

Kodi i produktit:
254134
Drive optik:
DVD
Memorie e brendshme [GB]:
600
Prodhuesi:
Dell
Procesor:
1
Për t'u përdorur në:
Kompani

Si të porosisim në Gjirafa50?

2243.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 186.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Një server i fuqishëm dhe i zgjerueshëm me 1 prizë, 1U, për vendosjen më të shpejtë të aplikacioneve dhe konsolidimin e të dhënave jo vetëm për bizneset e vogla, por edhe për vendet e izoluara të punës dhe zyrat e degëve që janë përballur me vëllime të të dhënave në rritje. Baza e këtij modeli të veçantë është një bord me një chipset Intel C610 me dy slote procesori. Njëri është i pajisur me një procesor 8-core Intel Xeon E5-2609 v4, i cili funksionon në 1.7 GHz dhe 20 MB SmartCache. Serveri përmban memorie 8GB DDR4 RDIMM Single Rank dhe një total prej 12 hapesira zgjeruese janë në dispozicion për rritje të mëtejshme. Puna me disqe mbështetet nga kontrolleri RAID i PERC H330 (3/6/12 Gb / s, RAID 0, 1, 5, 10, 50, hardware) me një SAS Hot Plug 2.5 GB të 600 GB. ndërsa 4 disqe shtesë 3.5" mund të shtohen. Lidhja me rrjet ofrohet përmes 4 porteve Gigabit Ethernet, si dhe ekziston edhe një DVD ± RW. IDRAC8 Express lejon menaxhimin e largët. Dizajni i serverit është një rack 1U dhe vjen pa një sistem operativ.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drive optik:
DVD
EAN:
5397184224007
Energjia elektrike maksimale [W]:
550
Format:
1U
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Broadwell - gjenerata e 5-të
Kapaciteti i memories së integruar (shtesë) [GB]:
8
Kodi:
R430-4007
Lansuar:
14. 2. 2019
Lloji:
Rack
Lloji i memories:
DDR4
Lloji i procesorit:
Intel Xeon
Memoria maksimale [GB]:
384
Memorie e brendshme [GB]:
600
Modeli i procesorit:
E5-2609 v4(1.7GHz 8 bërthama/8 threads)
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i porteve USB:
4
Numri i sloteve për memorie:
12
Numri maksimal i hard disqeve:
4
Numri maksimal i procesorëve:
2
Për t'u përdorur në:
Kompani
Procesor:
1
Prodhuesi:
Dell
Sistemi operativ:
Jo

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE