Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server Dell PowerEdge R430 /E5-2620v4/16GB/1x600GB SAS/H730/DVDRW/1x 550W/iDRAC 8 Exp/1U/3YNBD

Kodi i produktit:
254135
Drive optik:
DVD
Memorie e brendshme [GB]:
600
Prodhuesi:
Dell
Procesor:
1
Për t'u përdorur në:
Kompani

Si të porosisim në Gjirafa50?

2635.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 219.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Një server i fuqishëm dhe i zgjerueshëm me 1 prizë, 1U rack-mount për aplikim më të shpejtë të aplikimit dhe konsolidimin e të dhënave jo vetëm për bizneset e vogla, por edhe për vendet e punës të izoluara dhe zyrat e degëve që janë përballur me vëllime të të dhënave në rritje. Baza e këtij modeli të veçantë është një bord me një chipset Intel C610 me dy slote procesori. Njëri është i pajisur me një procesor 8-core Intel Xeon E5-2620 v4 që vepron në 2.1 GHz ose deri në 3 GHz në modalitetin TurboBoost. Procesori përmban HyperThreading për shumëfishimin e duhur me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bërthamë të vetme dhe ofron 20 MB SmartCache. Serveri përmban memorie 16GB DDR4 RDIMM Dual Rank dhe një total prej 12 hapesira zgjeruese janë në dispozicion për rritje të mëtejshme. Po ashtu, puna me disqe ofrohet nga kontrolleri PERC H730 me 1GB (3/6/12 Gbps, RAID 0, 1, 5, 10, 50, 60 Hardware), në të cilën është lidhur 600 GB SAS 10k 2.5 ". Një total deri në 4 disqe 3.5" mund të lidhen me serverin, ndërsa lidhja me rrjet ofrohet përmes porteve 4x Gigabit Ethernet. Gjithashtu është përfshirë DVD ± RW. IDRAC8 Express siguron menaxhim të largët dhe furnizimi me energji 550W ofrohet nga serveri. Serveri nuk ka sistem operativ.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drive optik:
DVD
EAN:
5397184224014
Energjia elektrike maksimale [W]:
550
Format:
1U
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Broadwell - gjenerata e 5-të
Kapaciteti i memories së integruar (shtesë) [GB]:
16+
Kodi:
R430-4014
Lansuar:
14. 2. 2019
Lloji:
Rack
Lloji i memories:
DDR4
Lloji i procesorit:
Intel Xeon
Memoria maksimale [GB]:
384
Memorie e brendshme [GB]:
600
Modeli i procesorit:
E5-2620 v4(2.1/3GHz 8 bërthama/16 threads)
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i porteve USB:
4
Numri i sloteve për memorie:
12
Numri maksimal i hard disqeve:
4
Numri maksimal i procesorëve:
2
Për t'u përdorur në:
Kompani
Procesor:
1
Prodhuesi:
Dell
Sistemi operativ:
Jo

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE