Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server Dell PowerEdge R440 / Silver 4114 / 16GB / 1x600GB SAS / H730P + / 2x550W / iDRAC 9 Ent./1U/Rack/3YNBD

Kodi i produktit:
257317
Drive optik:
Jo
Memorie e brendshme [GB]:
600
Prodhuesi:
Dell
Procesor:
1
Për t'u përdorur në:
Kompani

Si të porosisim në Gjirafa50?

2954.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 246.21 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Dell PowerEdge R440 është projektuar për qendrat e të dhënave të kufizuara hapësinore që kërkojnë një server të përballueshëm. Është serveri ideal për bizneset e vogla dhe të mesme me kombinimin e duhur të fuqisë / kostos, besueshmërisë, bashkëpunimit dhe aftësive të mbrojtjes së të dhënave për të përmirësuar produktivitetin dhe vazhdimësinë e biznesit. Dell PowerEdge R440 Rack Server përmban dy slote të procesorit, njëri me procesor me 10 bërthamë Intel Xeon Silver 4114 që përmban HyperThreading për multitasking e duhur me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese në të njëjtën kohë në një bërthamë të vetme. Procesori funksionon në 2.2 GHz ose deri në 3 GHz dhe ofron 13.75 MB cache L3. Serveri përmban një memorie 16GB DDR4 RDIMM Dual Rank (1 modul) dhe gjithsej 16 slote (8 për procesor) janë në dispozicion për rritje të mëtejshme. Hard disqet kontrollohen nga PERC H730P + 2GB me një kornizë Hot-Plug 600 GB SAS (10k RPM). Ju mund të lidhni deri në 4 3.5 "Hot-plug në server për të rritur kapacitetin e serverit dhe të lidheni me një rrjet të dhënash me 2x Gigabit Ethernet. 1U Rack dhe vjen pa një sistem operativ.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drive optik:
Jo
EAN:
5397184224045
Energjia elektrike maksimale [W]:
550
Format:
1U
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Skylake - gjenerata e 6-të
Kapaciteti i memories së integruar (shtesë) [GB]:
16+
Kodi:
R440-4045
Lansuar:
21. 3. 2019
Lloji:
Rack
Lloji i memories:
DDR4
Lloji i procesorit:
Intel Xeon
Memorie e brendshme [GB]:
600
Modeli i procesorit:
S4114(2.2/3GHz 10 bërthama/20 threads)
Numri i bërthamave të procesorit:
10
Numri i porteve USB:
4
Numri i sloteve për memorie:
16+
Numri maksimal i hard disqeve:
4
Numri maksimal i procesorëve:
2
Për t'u përdorur në:
Kompani
Procesor:
1
Prodhuesi:
Dell
Sistemi operativ:
Jo

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE