Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server Dell PowerEdge R740 / 4114 / 32GB / 6x1.92TB + 2x480GB

Kodi i produktit:
265438
Drive optik:
Jo
Gjenerata e procesorit:
Skylake - gjenerata e 6-të
Kapaciteti i memories së integruar shtesë GB:
32
Lloji:
Rack
Lloji i memories:
DDR4

Si të porosisim në Gjirafa50?

11714.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 976.21 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Serveri Dell PowerEdge R740 Rack përmban dy slote për procesorë, dhe një ka një procesor 10-core Intel Xeon Silver 4114 që përmban teknologji HyperThreading për shumëfishim të qetë me aftësinë për të përpunuar deri në 2 procese në të njëjtën kohë për bërthamë. Procesori operon me frekuencë prej 2.2 GHz, ose deri në 3 GHz, dhe ofron 13.75 MB cache L3. Serveri është i pajisur me 32 GB memorie DDR4 RDIMM Dual Rank (2 module) dhe për rritje të mëtejshme janë në dispozicion gjithsej 24 slote (12 për procesor). Puna me hard disqet sigurohet nga kontrolleri PERC H740P 8GB, me të cilin janë lidhur hard disqet 6x 1.92 TB Hot-plug dhe 2x 480 GB M2 (cilësimet e kontrollerit RAID 6). Mund të lidhni deri në 16 disqe 2.5 " në server për të rritur ndjeshëm kapacitetin e tij. Lidhuni në rrjetin e të dhënave me 2x SFP + Intel X710 DP 10Gb DA dhe 2x Intel I350 DP 1Gb. Versioni i serverit është i një rafti 2U dhe vjen pa një sistem operativ.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drive optik:
Jo
Gjenerata e procesorit:
Skylake - gjenerata e 6-të
Kapaciteti i memories së integruar shtesë GB:
32
Lloji:
Rack
Lloji i memories:
DDR4
Lloji i procesorit:
Intel Xeon
Modeli i procesorit:
4114 (2.2/3GHz 10 bërthama / 20 fibra)
Numri i bërthamave të procesorit:
10
Numri i sloteve për memorie:
24
Numri maksimal i procesorëve:
2
Procesor:
1
Sistemi operativ:
Jo

Bashkangjitja Server Dell PowerEdge R740 / 4114 / 32GB / 6x1.92TB + 2x480GB edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE