Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server Dell PowerEdge R740xd2 / Silver 4110 / 16GB / 12x2TB SAS / 2x1100W / H730P / iDRAC 9 Ent./Rack/5YNBD

Kodi i produktit:
257323
Drive optik:
Jo
Memorie e brendshme [GB]:
24 000
Prodhuesi:
Dell
Procesor:
1
Për t'u përdorur në:
Kompani

Si të porosisim në Gjirafa50?

7413.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 617.79 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Server i fuqishëm 2-prizësh për aplikime të tilla si mbikëqyrja e videos, rrjetet e shpërndarjes së përmbajtjeve, S2D dhe vSAN, Exchange, Hadoop, server i të dhënave. 1x procesor Intel Xeon Silver 4110 (8 bërthama, 2.1GHz, TB 3GHz, HyperThreading, 11MB L3), kapaciteti i RAM memories 16GB DDR4, vjen me 16 lojëra elektronike DDR4, 12x 2TB SAS (7.2k rpm) hot plug, deri në 24 x 3.5 " + 2 x 2.5 "Flex, PERC H730P Kontrollues RAID, 2x Gigabit Ethernet, burim energjetik 2x 1100W Hot-Plug, iDRAC9 Enterprise Management, raft 2U, dhe nuk ka sistem android.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drive optik:
Jo
EAN:
5397184223918
Energjia elektrike maksimale [W]:
1 511.5
Format:
2U
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Skylake - gjenerata e 6-të
Kapaciteti i memories së integruar (shtesë) [GB]:
16+
Kodi:
R740-3918
Lansuar:
21. 3. 2019
Lloji:
Rack
Lloji i memories:
DDR4
Lloji i procesorit:
Intel Xeon
Memorie e brendshme [GB]:
24 000
Modeli i procesorit:
S4110(2.1/3GHz 8 bërthama / 16 threads)
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i porteve USB:
3+
Numri i sloteve për memorie:
16+
Numri maksimal i hard disqeve:
26
Numri maksimal i procesorëve:
2
Për t'u përdorur në:
Kompani
Procesor:
1
Prodhuesi:
Dell
Sistemi operativ:
Jo

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE