Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server HPE ProLiant DL325 Gen10 /7251/8GB

Kodi i produktit:
255992
Drive optik:
Jo
Modeli i procesorit:
E7251(2.1/2.9GHz 8 bërthama /16 threads)
Prodhuesi:
HPE
Procesor:
1
Për t'u përdorur në:
Kompani

Si të porosisim në Gjirafa50?

1797.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 149.79 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Servera HPL ProLiant ofrojnë zgjidhje cilësore dhe profesionale për Sistemet e Informacionit të Ndërmarrjeve. HPE ProLiant DL325 Gen10 sjell një ekuilibër të shkëlqyeshëm midis çmimit, performancës, zgjerimit të kujtesës dhe I / O në kuadër të 1U. Serveri siguron menaxhimin e centralizuar të infrastrukturës OneView për të thjeshtuar automatizimin në serverat, magazinimin dhe rrjetet. Menaxhoni DL325 Gen10 në çdo mjedis IT duke automatizuar detyrat kritike me HPE Integrated Lights-Out (iLO). Procesori AMD EPYC siguron disa funksione të lidhura me sigurinë, përfshirë AMD të sigurt, enkriptim të sigurt të kujtesës (SME) dhe virtualizim të sigurt të koduar (SEV). 1U HPE ProLiant DL325 Gen10 Rack është e pajisur me një procesor 8-core AMD EPYC 7251, i cili përmban SMT për multitasking të duhur me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese në të njëjtën kohë për bazë. Procesori vepron në 2.1 GHz, ose deri në 2.9 GHz, dhe përdor 32 MB L3 Cache. Në këtë rast, është instaluar memorja 8 GB DDR4 RDIM ECC e HPE SmartMemory (1 modul) dhe gjithsej 16 lojëra elektronike të memories. Serveri është i pajisur me kontrollues HP E Smart Array E208i-RAID. Deri në 8 LFF mund të instalohet hard disk 3.5 ". Ky model nuk është i pajisur me disqe. Lidhje rrjeti është nëpërmjet katër porteve Gigabit Ethernet Serveri mundësohet nga një prizë anti-nxehtësi HPE 500W HP iLO 5).

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drive optik:
Jo
Energjia elektrike maksimale [W]:
500:!
Format:
1U
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Naples - gjenerata 7-të
Kapaciteti i memories së integruar (shtesë) [GB]:
8
Kodi:
P04646-B21
Lansuar:
2. 3. 2019
Lloji:
Rack
Lloji i memories:
DDR4
Lloji i procesorit:
AMD Epyc
Modeli i procesorit:
E7251(2.1/2.9GHz 8 bërthama /16 threads)
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i porteve USB:
4
Numri i sloteve për memorie:
16+
Numri maksimal i hard disqeve:
4
Numri maksimal i procesorëve:
1
Për t'u përdorur në:
Kompani
Procesor:
1
Prodhuesi:
HPE
Sistemi operativ:
Jo

Bashkangjitja Server HPE ProLiant DL325 Gen10 /7251/8GB edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE