Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server HPE ProLiant DL360 Gen10 / 4110 / 16GB

Kodi i produktit:
256006
Drive optik:
Jo
Modeli i procesorit:
S4110(2.1/3GHz 8 bërthama / 16 threads)
Prodhuesi:
HPE
Procesor:
1
Për t'u përdorur në:
Kompani

Si të porosisim në Gjirafa50?

2,841.50 
Ju kurseni : 557.00   (20%)
2284.50 € * Përfshirë TVSH-në
20% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 190.38 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Serverat HPE ProLiant ofrojnë zgjidhje cilësore dhe profesionale për vendosjen në sistemet e klasës së informacionit. HLE ProLiant DL360 Gen10 siguron performancë superiore me shkallëzimin më të mirë të kujtesës dhe I / O në një dizajn kompakt të kornizës 1U. Ky server siguron dy slote për seritë Intel Xeon Scalable 3100, 4100, 5100, 6100, dhe 8100 me deri në 28 kernele për procesor. Ju gjithashtu merrni 24 slote 24-bit për 2666 MHz HPE DDR4 SmartMemory deri në 3TB për LRDIMM ose 768GB me modulet RDIMM. Ajo kombinon performancë të lartë, konsum të ulët të energjisë dhe performancë më të mirë operative. Veçori të tjera RLE 1U HPE ProLiant DL360 Gen10 përdor chipset Intel C621 dhe ofron 2 slote për procesor. Ky model përmban një procesor Intel Xeon Silver 4110 8-core që përmban teknologjinë HyperThreading, me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bazë. Procesori operon në frekuencë 2.1 GHz ose deri në 3 GHz TurboBoost dhe përdor 11 MB L3 SmartCache. Në këtë model, 16 GB memorie DDR4 RDIMM (1 modul) është instaluar dhe ka 24 slote të memories (12 slote për procesor). Serveri është i pajisur me baterinë RAID HPE Smart Array P408i-a / 2 GB. Po ashtu, ka katër porte Gigabit Ethernet.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drive optik:
Jo
Energjia elektrike maksimale W:
500
Format:
1U
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Skylake - gjenerata e 6-të
Kapaciteti i memories së integruar shtesë GB:
16
Kodi:
P06453-B21
Lansuar:
2. 3. 2019
Lloji:
Rack
Lloji i memories:
DDR4
Lloji i procesorit:
Intel Xeon
Modeli i procesorit:
S4110(2.1/3GHz 8 bërthama / 16 threads)
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i porteve USB:
4
Numri i sloteve për memorie:
12
Numri maksimal i hard disqeve:
8
Numri maksimal i procesorëve:
2
Për t'u përdorur në:
Kompani
Procesor:
1
Prodhuesi:
HPE
Sistemi operativ:
Jo

Bashkangjitja Server HPE ProLiant DL360 Gen10 / 4110 / 16GB edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE