Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server HPE ProLiant DL560 Gen10 / 5120 / 32GB

Kodi i produktit:
255977
Drive optik:
Jo
Modeli i procesorit:
G5120(2.2/3.2GHz 14 bërthama / 28 threads)
Prodhuesi:
HPE
Procesor:
2
Për t'u përdorur në:
Kompani

Si të porosisim në Gjirafa50?

7815.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 651.29 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Serverët HPL ProLiant ofrojnë zgjidhje cilësore dhe profesionale për Sistemet e Informacionit të Ndërmarrjeve. HPE ProLiant DL560 Gen10 ofron mundësi shumë të mira zgjerimi duke mbështetur deri në 4 procesor, zgjërim të memories dhe I / O në kornizën 2U. 2U HPE ProLiant DL560 Gen10 Rack përdor çipset Intel C621 dhe përmban 2 bazat e procesorit standard (2 bazat dhe 24 slote në dispozicion me CPU Mezzanine Board Kit opsionale). Ky model është i pajisur me procesor 2x 14-core Intel Xeon Gold 5120, i cili përmban teknologjinë HyperThreading për një multitasking të duhur, me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht për bazë. Procesori vepron në 2.2 GHz deri në 3.2 GHz dhe përdor 19.25 MB L3 SmartCache. Në këtë rast, është instaluar 32 GB memorie DDR4 RDIMM të HPE Smart Memory (2 module), me gjithsej 24 slote të memories (12 slote për procesor). Serveri është i pajisur me kontrollorin RAID të Smart Array S100i HPE. Deri në 8 SFF 2.5 "hard disqe mund të instalohet me vende shtesë HDD.Ky model nuk është i pajisur me disqet, kurse lidhja e rrjetit bëhet përmes katër porteve Gigabit Ethernet. Operatori është mundësuar nga HPE 1600W Flex Slot Platinum Hot Plug.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drive optik:
Jo
Energjia elektrike maksimale [W]:
1600
Format:
2U
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Skylake - gjenerata e 6-të
Kapaciteti i memories së integruar (shtesë) [GB]:
32
Kodi:
840369-B21
Lansuar:
2. 3. 2019
Lloji:
Rack
Lloji i memories:
DDR4
Lloji i procesorit:
Intel Xeon
Modeli i procesorit:
G5120(2.2/3.2GHz 14 bërthama / 28 threads)
Numri i bërthamave të procesorit:
14
Numri i porteve USB:
4
Numri i sloteve për memorie:
24
Numri maksimal i hard disqeve:
8
Numri maksimal i procesorëve:
2
Për t'u përdorur në:
Kompani
Procesor:
2
Prodhuesi:
HPE
Sistemi operativ:
Jo

Bashkangjitja Server HPE ProLiant DL560 Gen10 / 5120 / 32GB edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE