Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server Lenovo System x3550 M6, 16GB

Kodi i produktit:
190838
Drive optik:
Jo
Memoria maksimale [GB]:
1 536
Prodhuesi:
Lenovo
Për tu përdorur në:
Kompani
Numri maksimal i procesorëve:
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

3292.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 274.38 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Serverat Lenovo System x3550 M6 sigurojnë perfomancë të shkëlqyeshme për aplikacione biznesore, virtualizim, të dhëna të mëdha, sisteme analitike, menaxhim të bazave të të dhënave dhe aplikacioneve të tjera të avancura. Serveri ka dizajn Rack. Ai ka procesor 10 bërthamësh Intel Xeon E5-2630v4 të gjeneratës së pestë, të cilët operojnë me frekuencë prej 2.2 deri 3.1 GHz. Ky server ka një RAM memorie DDR4 prej 16GB, që të gjithë së bashku kanë 24 pllaka të memories, me kapacitet maksimal prej 1536GB. Serveri është i pajisur me kontrollues të diskut M5210. Mund të instaloni deri në 4 hard disqe, kurse prodhuesi ka instaluar 2 disqe 10K SAS prej 300GB .

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drive optik:
Jo
EAN:
8894884118638
Energjia elektrike maksimale [W]:
750
Format:
1U
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Broadwell - gjenerata e 5-të
Kapaciteti i memories së integruar (shtesë) [GB]:
16
Kodi i prodhuesit:
8869EQG
Lansuar:
17 Maj 2016
Lloji:
Rack
Lloji i memories:
DDR4
Lloji i procesorit:
Intel Xeon (Broadwell/gjenerata 5)
Memoria maksimale [GB]:
1 536
Memorie e brendshme [GB]:
600
Modeli i procesorit:
E5-2630 v4(2.2/3.1GHz 10 bërthama/20 threads)
Numri i bërthamave të procesorit:
10
Numri i sloteve për memorie:
24
Numri maksimal i hard disqeve:
4
Numri maksimal i procesorëve:
2
Për tu përdorur në:
Kompani
Prodhuesi:
Lenovo
Sistemi operativ:
Jo

Bashkangjitja Server Lenovo System x3550 M6 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE