Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server Lenovo ThinkServer RD550, 8GB

Kodi i produktit:
172034
Energjia elektrike maksimale [W]:
750
Memoria maksimale [GB]:
768
Për tu përdorur në:
Kompani
Numri maksimal i procesorëve:
2
Numri maksimal i hard disqeve:
12

Si të porosisim në Gjirafa50?

1097.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 91.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Serverat Lenovo ThinkServer RD550 ofrojnë fuqi të mjaftueshme dhe dizajn fleksibil për aplikacione biznesore dhe sigurojnë mundësi të shkëlqyeshme të rritjes. Serveri ka dizajn Rack. Serveri ka procesorë 6 bërthamësh Intel Xeon E5-2609 v3 të gjeneratës së katërt, të cilët operojnë me frekuencë prej 1.9 GHz. Ky server ka një RAM memorie DDR4 prej 8GB, që të gjithë së bashku kanë 24 pllaka të memories, me kapacitet maksimal prej 768GB. Serveri është i pajisur me kontrollues të diskut ThinkServer RAID 710 për disqet SATA dhe SAS. Mund të instaloni deri në 12 hard disqe, pasi që prodhuesi nuk ka instaluar asnjë hard disk.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Energjia elektrike maksimale [W]:
750
Format:
1U
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Haswell - gjenerata e 4-të
Kapaciteti i memories së integruar (shtesë) [GB]:
8
Kodi i prodhuesit:
70CX000CEA
Lloji:
Rack
Lloji i memories:
DDR4
Lloji i procesorit:
Intel Xeon
Memoria maksimale [GB]:
768
Modeli i procesorit:
E5-2609 v3(1.9GHz 6 bërthama/6 threads)
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i sloteve për memorie:
24
Numri maksimal i hard disqeve:
12
Numri maksimal i procesorëve:
2
Për tu përdorur në:
Kompani
Prodhuesi:
Lenovo

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE