Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server Lenovo ThinkServer RS160, 8GB

Kodi i produktit:
203291
Drive optik:
Jo
Memorie e brendshme [GB]:
2 000
Prodhuesi:
Lenovo
Për tu përdorur në:
Kompani
Numri maksimal i procesorëve:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

1494.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 124.54 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Serverat Lenovo ThinkServer RS160 ofrojnë fuqi të mjaftueshme dhe dizajn fleksibil për aplikacione biznesore dhe sigurojnë mundësi të shkëlqyeshme të rritjes. Serveri Lenovo ThinkServer RS160 vjen me dizajn Rack. Serveri ka procesor 4 bërthamësh Intel Xeon E3-1220 v5 të gjeneratës së gjashtë, të cilët operojnë me frekuencë prej 3.0 deri 3.5 GHz. Ky server ka një RAM memorie DDR4 prej 8GB, që të gjithë së bashku kanë 4 pllaka të memories, me kapacitet maksimal prej 64GB. Serveri është i pajisur me kontrollues të diskut RAID121i për disqet SATA dhe SAS. Mund të instaloni deri në 4 hard disqe, kurseprodhuesi ka instaluar 2 hard disqe me kapacitet prej 1TB.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drive optik:
Jo
EAN:
1909407863074
Energjia elektrike maksimale [W]:
300
Format:
1U
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Skylake - gjenerata e 6-të
Kapaciteti i memories së integruar (shtesë) [GB]:
8
Kodi i prodhuesit:
70TG000HEA
Lloji:
Rack
Lloji i memories:
DDR4
Lloji i procesorit:
Intel Xeon
Memoria maksimale [GB]:
64
Memorie e brendshme [GB]:
2 000
Modeli i procesorit:
E3-1220 v5(3/3.5GHz 4 bërthama/4 threads)
Numri i bërthamave të procesorit:
4
Numri i porteve USB:
6
Numri i sloteve për memorie:
4
Numri maksimal i hard disqeve:
4
Numri maksimal i procesorëve:
1
Për tu përdorur në:
Kompani
Prodhuesi:
Lenovo
Sistemi operativ:
Jo

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE