Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kompjuter Dell PowerEdge T30, Intel Xeon E3, 64GB RAM, Intel Rapid 12.X, 2TB HDD

Kodi i produktit:
225151
Drive optik:
DVD
Numri i bërthamave të procesorit:
4
Prodhuesi:
Dell
Për tu përdorur në:
Kompani
Numri maksimal i procesorëve:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

3689.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 307.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Dell PowerEdge T30 është një server i vogël kullë i dizajnuar për nevojat e mëdha të kompanive në rritje dhe vendeve të largëta. Natyrisht që ka zgjeruar memorien dhe ka një dizajn të qetë, kompakt, cilësi dhe performancë që rezulton në një produktivitet të lartë. PowerEdge T30 ndihmon në konsolidimin e të dhënave dhe aplikacioneve nga shumë kompjuterë dhe workstations në një server qendror, duke ndihmuar në rritjen e produktivitetit dhe promovimin e bashkëpunimit. Baza e këtij modeli të veçantë është një tabelë me çipset Intel C236, i pajisur me një procesor me 4 bërthamë Intel Xeon E3-1225v5 që vepron në 3.3 GHz, ose deri në 3.7 GHz në modalitetin TurboBoost. Serveri ka 64 GB memorie UDIMM DDR4 (4 module), kurse puna me hard disqe sigurohet nga Intel Rapid 12.X. Poashtu, katër hard disqe 2TB në konfigurimin RAID 5 janë në dispozicion nga prodhuesi, dhe janë të disponueshme gjithsej 4 bays me 3.5 inç, duke përfshirë një disk optik DVD ± RW. Përveç kësaj, lidhshmërinë e rrjetit e siguron Intel I217LM Gigabit Ethernet të shpejtë dhe Dell Broadcom 5720 DualPort PCIe, si dhe kompjuteri furnizohet me 290W energji. Serveri transportohet pa një sistem operativ.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drive optik:
DVD
Energjia elektrike maksimale [W]:
290
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Intel Xeon (Skylake/ gjenerata e 6-të)
Kapaciteti i memories së integruar (shtesë) [GB]:
64
Kodi i prodhuesit:
T30-6442RS-3PS
Lloji:
Tower
Lloji i memories:
DDR4
Memorie e brendshme [GB]:
8 000
Modeli i procesorit:
E3-1225 v5(3.3/3.7GHz 4 bërthama/4 threads)
Numri i bërthamave të procesorit:
4
Numri i porteve USB:
10
Numri i sloteve për memorie:
4
Numri maksimal i hard disqeve:
4
Numri maksimal i procesorëve:
1
Për tu përdorur në:
Kompani
Prodhuesi:
Dell
Sistemi operativ:
Jo

Bashkangjitja Kompjuter Dell PowerEdge T30 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE