Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Mikro server HP ProLiant Gen8, 4GB

Kodi i produktit:
178501
Drive optik:
Jo
Lloji i procesorit:
Intel Celeron (Ivy Bridge/gjenerata e 3-të)
Për tu përdorur në:
Kompani
Numri maksimal i hard disqeve:
4
Numri i sloteve për memorie:
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
313.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 26.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Micro serveri HP ProLiant Gen8 ofron zgjidhje tejet cilësore dhe profesionale për shpërndarjen e sistemeve të informacioneve për sektorin e korporatave. Mikro serveri ka dizajn Tower dhe procesor Intel Celeron G1610T, të gjeneratës së tretë. Procesori ka 2 bërthama, që operojnë me frekuencë prej 2.3 GHz. Ky mikro server ka një RAM memorie DDR3 prej 4GB, që të gjithë së bashku kanë 2 pllaka të memories. Mikro serveri është i pajisur me kontrollues të diskut RAID Smart Array B120 për diskun SATA. Mund të instaloni deri në 4 hard disqe, pasi që prodhuesi nuk ka instaluar asnjë hard disk.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drive optik:
Jo
EAN:
8892966848862
Energjia elektrike maksimale [W]:
150
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Ivy Bridge - gjenerata e 3-të
Kapaciteti i memories së integruar (shtesë) [GB]:
4
Kodi i prodhuesit:
819185-421
Lansuar:
23 Shtator 2015
Lloji:
Tower
Lloji i memories:
DDR3
Lloji i procesorit:
Intel Celeron (Ivy Bridge/gjenerata e 3-të)
Modeli i procesorit:
G1610T (2.3GHz 2 bërthama /2 threads)
Numri i bërthamave të procesorit:
2
Numri i porteve USB:
7
Numri i sloteve për memorie:
2
Numri maksimal i hard disqeve:
4
Për tu përdorur në:
Kompani
Prodhuesi:
HP

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE