Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Server Lenovo System X3100 M5, 8GB, pa HDD

Kodi i produktit:
164534
Drive optik:
DVD
Numri i bërthamave të procesorit:
4
Prodhuesi:
Lenovo
Për tu përdorur në:
Kompani
Numri maksimal i procesorëve:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

1036.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 86.38 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Serveri Lenovo System x3100 M5 është zgjidhje ideale dhe e përballueshme për ndërmarrje të mesme dhe të mëdha. Serveri Lenovo System x3100 M5 vjen me dizajn Tower. Serveri ka procesor 4 bërthamësh Intel Xeon E3-1220 v3 të gjeneratës së katërt, të cilët operojnë me frekuencë prej 3.1 deri 3.5 GHz. Ky server ka një RAM memorie DDR3 prej 8GB, që të gjithë së bashku kanë 4 pllaka të memories. Serveri është i pajisur me kontrollues të diskut RAID për disqet SATA dhe SAS. Mund të instaloni deri në 4 hard disqe, pasi që prodhuesi nuk ka instaluar asnjë hard disk.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drive optik:
DVD
Energjia elektrike maksimale [W]:
430
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Haswell - gjenerata e 4-të
Kapaciteti i memories së integruar (shtesë) [GB]:
8
Kodi i prodhuesit:
5457EEG
Lloji:
Tower
Lloji i memories:
DDR3
Lloji i procesorit:
Intel Xeon
Modeli i procesorit:
E3-1220 v3(3.1/3.5GHz 4 bërthama/4 threads)
Numri i bërthamave të procesorit:
4
Numri i porteve USB:
6
Numri i sloteve për memorie:
4
Numri maksimal i hard disqeve:
4
Numri maksimal i procesorëve:
1
Për tu përdorur në:
Kompani
Prodhuesi:
Lenovo
Sistemi operativ:
Jo

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE