Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i7-12700F

Kodi i produktit:
350201
Besueshmëria:
100 %
Numri i bërthamave të procesorit:
12
Teknologjia nm:
10
TDP-ja mesatare W:
180
Prodhuesi:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

437.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
Më shumë se 10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 36.46 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Ky është një procesor i gjeneratës së 12-të Alder Lake i krijuar për prizën LGA 1700. Ofron 8+4 bërthama fizike (8 performancë + 4 efektive, 20 threads). Frekuenca e tyre është 1.6/2.1 GHz dhe deri në 3.6/4.8 GHz në modalitetin Turbo (bërthama efikase/performancë). Frekuenca maksimale Turbo Boost është deri në 4.9 GHz. Ai ofron një memorie buffer 25 MB SmartCache dhe një proces prodhimi 10 nm është përdorur për krijimin e tij. Mbështet memorie deri në DDR5 4800 MHz dhe DDR4 3200 MHz. Mbështet ndërfaqen PCI-Express 5.0/4.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 65 W (maksimumi 180 W).

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
EAN:
5032037215558
Emri i kodit:
Alder Lake
Frekuenca operuese MHz:
2100
Frekuenca Turbo MHz:
1 470
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - 12. generace
I paketuar:
Kapaciteti i memories cache L3 kB total:
12 288
Kodi:
BX8071512700F
Maximální frekvence RAM MHz:
4800
Mbështet chipset:
Intel Z690
Në dispozicion nga:
15. 7. 2022
Numri i bërthamave të procesorit:
12
Numri i lidhjeve threads:
20
Numri i modelit:
Core i7
Numri maksimal i kanaleve:
2
Pajisje speciale:
Automatické pretaktování, HyperThreading
Prizë:
1700 socket
Procesor grafik:
Není
Prodhuesi:
Intel
TDP-ja mesatare W:
180
Teknologjia nm:
10
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com
Vendi i origjinës:
United Kingdom

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE