Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Burim i energjisë CORSAIR CX Series CX550M, 80+ Bronze, Modular, 550W

Kodi i produktit:
187756
ATX:
1
Lloji i burimit:
ATX
Ueb-i i prodhuesit:
Corsair.com
SATA:
6
Prodhuesi:
Corsair

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
97.50 € * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 2
Disponueshmëria:
2 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 8.12 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Corsair CX Series 550W CX550M është burim energjie për kompjuter që ofron performanca të larta dhe reduktim të nivelit të zhurmës gjatë kohës që punoni me kompjuter. Ka një fuzë me diametër 120 mm që e përbën një sistem të avancuar të ftohjes. Përkrahë procesorët multi-bërthamësh Intel dhe AMD si dhe kartelat grafike të avancuara NVIDIA dhe AMD. Përmban një seri konektorësh për teknologjitë moderne Serial ATA dhe PCI-Express. Përshtatet me specifikat Intel ATX 12V 2.3 dhe është i dizajnur për të operuar në sistemet elektrike prej 90 deri 264 V. Ky burim është i pajisur me funksionin aktiv PFC që e rritë energjinë e burimit dhe eliminon çdo humbje të mundshme të energjisë. Ofron mbrojtje ndaj tensionit të lartë dhe të ulët të energjisë elektrike si dhe ngarkesave dhe shkarkesave të voltazhës. Duke iu falënderuar kabllove të gjata ky burim mund të instalohet edhe në burimet BOG Tower.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

ATX:
1
CPU 4 pin:
2
EAN:
843591058018
Efiçenca e energjisë:
80 PLUS BRONZE
Flopi:
1
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e furnizuesit të energjisë [W]:
550
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kabllo modulare:
Po (pjesërisht)
Kodi i prodhuesit:
CP-9020102-EU
Lansuar:
19 Mars 2016
Lidhësit:
4pin CPU (2x), ATX 20+4pin, FDD (1x), MOLEX (4x), PCI-Express 6+2pin (2x), SATA (5x)
Lloji:
ATX
Lloji i burimit:
ATX
Madhësia e ventilatorit:
120mm
Modular:
Molex 4 pin:
3
PCI-E:
2
PFC:
Aktiv
Port dalës DC:
+3.3/5V (25/20A-120W), +12V (45,8A-550W)
Prodhuesi:
Corsair
SATA:
6
Ueb-i i prodhuesit:
Corsair.com
Ventilatorë:
1

Bashkangjitja Burim i energjisë CORSAIR CX Series CX550M edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE