Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Burim i energjisë EVGA SuperNova 550 G3 550W, 80 Plus Gold

Kodi i produktit:
205068
ATX:
1
Lidhësit:
4pin CPU (2x), ATX 24pin, FDD (1x), MOLEX (3x), PCI-Express 6+2pin (2x), PCI-Express 6pin (1x), SATA (9x)
Ueb-i i prodhuesit:
Evga.com
SATA:
6
Prodhuesi:
EVGA

Si të porosisim në Gjirafa50?

115.50 
Ju kurseni : 12.00   (10%)
103.50 € * Përfshirë TVSH-në
10% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 8.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

EVGA SuperNova G3 është burim me madhësi më të vogël por perfomanca më të larta. Diametri prej 150 mm e bën atë më të voglin në treg për nga madhësia, duke ofruar njëkohësisht edhe performanca dhe karakteristika më të mira. Ky burim i përket gjeneratës së re të burimeve G3 dhe rritë efikasitetin gjatë punës deri mbi 91%. Ky burim ATX ka një dalje të energjisë prej 550W, përmban një fuzë hidraulike që e ulë nivelin e zhurmës gjatë punës. Përmban një konektor 24pin, 2 konektorë 4+4pin, 3x6 konektorë me 2 pole, 4 konektorë Molex, 1 konektor SATA dhe 1 konektor FDD. Burimi është i mbrojtur nga tensioni i lartë i energjisë elektrike, tensionit të ulët dhe temperaturës së lartë.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse PSU stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Nje nder PSU me te mire ne treg. Faleminderit Gjirafa50.
Shkruaj koment

Detajet teknike

ATX:
1
Çertifikim CrossFire:
Çertifikim SLI:
CPU 4 pin:
4
EAN:
4250812414946
Efiçenca e energjisë:
80 PLUS GOLD
Flopi:
1
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e furnizuesit të energjisë [W]:
550
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kabllo modulare:
Ano (plná)
Kodi i prodhuesit:
220-G3-0550-Y2
Lansuar:
12 Janar 2017
Lidhësit:
4pin CPU (2x), ATX 24pin, FDD (1x), MOLEX (3x), PCI-Express 6+2pin (2x), PCI-Express 6pin (1x), SATA (9x)
Lloji:
ATX
Lloji i burimit:
ATX
Madhësia e ventilatorit:
140mm
Modular:
Molex 4 pin:
4
PCI-E:
3
Port dalës DC:
+3.3/5V (22/22A-110W), +12V (45A-549W)
Prodhuesi:
EVGA
SATA:
6
Ueb-i i prodhuesit:
Evga.com
Ventilatorë:
1

Bashkangjitja Burim i energjisë EVGA SuperNova 550 G3 550W edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE