Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Burim i energjisë Fortron HEXA-500, 500W

Kodi i produktit:
152243
ATX:
1
Lloji:
ATX
SATA:
5
Prodhuesi:
FSP group
Port dalës DC:
+3.3/5V (24/23A-123W), +12V (18/18A-432W)

Si të porosisim në Gjirafa50?

56.50 € * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 4.71 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Fortron HEXA-500 është burim energjie i dizajnuar për shtëpi dhe terminale që ka një dalje të energjisë prej 500W. Kualiteti i lartë i këtij burimi ju siguron efikasitet të lartë gjatë punës. Përkrahë standardet ATY 12V 2.3 dhe EPS 12V 2.92. Përmban funksionin aktiv PFC që shërben si rregullator i energjisë. Sistemi i ftohjes përbëhet nga një fuzë me diametër 12 cm që njëkohësisht e redukton edhe zhurmën gjatë kohës kur burimi është aktiv. Ky burim ka 2 konektorë Molex, 5 konektorë Serial ATA dhe 2 konektorë PCI-E. Për ta lidhur me pllakën amë shërben konektori kryesor 20+4pin ATX. Ky burim ka një dizajn klasik me dimenzione 150 x 140 x 86 mm. Ka tri lloje mbrojtjesh ndaj dëmeve mekanike: OCP, OVP dhe SCP.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse PSU stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

ATX:
1
Çertifikim Haswell:
CPU 4 pin:
2
EAN:
4711140486321
Flopi:
1
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e furnizuesit të energjisë [W]:
500
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kabllo modulare:
Jo
Kodi i prodhuesit:
PPA5004901
Lansuar:
14 Maj 2014
Lidhësit:
4pin CPU (2x), ATX 20+4pin, FDD (1x), MOLEX (2x), PCI-Express 6+2pin (2x), SATA (5x)
Lloji:
ATX
Lloji i burimit:
ATX
Madhësia e ventilatorit:
120mm
Molex 4 pin:
2
PCI-E:
2
PFC:
Aktiv
Port dalës DC:
+3.3/5V (24/23A-123W), +12V (18/18A-432W)
Prodhuesi:
FSP group
SATA:
5
Ventilatorë:
1

Bashkangjitja Burim i energjisë Fortron HEXA-500 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE