Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Ftohës për CPU CoolerMaster Hyper 212x, 120 mm

Kodi i produktit:
199081
Drita e pasme:
Jo
Niveli i zhurmës (dB):
36
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
180
Socket (slot):
AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3, AMD AM3+, AMD FM1, AMD FM2, AMD FM2+, Intel 775, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 1366, Intel 2011, Intel 2011-3
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
2 000

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
43.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 3.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Ftohësi Coolermaster Hyper 212X është ftohës i cili përdorë ventilatorët dhe shërben për ftohjen e CPU me TPD (Energji termale) 200 W për pajisjet Intel LGA 2011-3 / 2011/1366/1156/ 1155/1151/1150/775 dhe AMD FM2 + / FM2 / FM1 / AM3 + / AM3 / AM2 + / AM2. Ftohësi përbëhet nga 4 gypa bakri ftohës për qarkullim të ujit dhe ka ventilatorë me diametër 120 x 120 mm i cili rrotullohet me shpejtësi deri 2000 rrotullime për minutë, mundëson qarkullim të ajrit deri 82.9 CFM dhe krijon zhurma deri 36 dBA. Pajisja lidhet me kompjuter me lidhës 4 - gjilpërësh dhe ka jetëgjatësi 160.000 orë, peshon 598 gram dhe ka dimensione të përgjithshme 120 x 79 x 158 mm.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drita e pasme:
Jo
EAN:
4719512050125
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi i prodhuesit:
RR-212X-17PK-R1
Kontroll i shpejtësisë:
Auto
Lansuar:
21 Shtator 2016
Lartësia e ftohësit [mm]:
158
Lidhës:
4pin (PWM)
Lloji:
Alumin, bakër
Lloji i ftohësit:
Aktiv
Madhësia e ventilatorit:
120 x 120
Mundësi e instalimit të RAM:
Jo
Niveli i zhurmës (dB):
36
Përmasat:
116 x 51 x 158
Përmasat [mm]:
120 x 79 x 158
Pesha (g):
598
Prodhuesi:
CoolerMaster
Shpejtësia e ajrit (CFM):
82,9
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
2 000
Socket (slot):
AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3, AMD AM3+, AMD FM1, AMD FM2, AMD FM2+, Intel 775, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 1366, Intel 2011, Intel 2011-3
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
180
Ueb-i i prodhuesit:
Coolermaster.com

Bashkangjitja Ftohës për CPU CoolerMaster Hyper 212x edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE