Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Ftohës SilentiumPC Grandis XE1436 2, 120 mm

Kodi i produktit:
200201
Drita e pasme:
Jo
Mundësi e instalimit të RAM:
Jo
Socket (slot):
AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3, AMD AM3+, AMD FM1, AMD FM2, AMD FM2+, Intel 775, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 1366, Intel 2011, Intel 2011-3
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
1 600
Shpejtësia e ajrit (CFM):
58

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
56.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 4.71 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kompania SilentiumPC lanson ftohësin për procesor Grandis 2 XE1436, që karakterizohet me dizajnin e tij klasik dhe instalimin e lehtë. Karakteristikat themelore të trupit të procesorit janë mbajtësi monobloc dhe shpërndarësi i nxehjes. Këto dyja janë të ndërtuar nga alumini dhe përmbajnë pesë tuba heatpipe me diametër prej 6 mm. Ftohësi përkrah këto lloje të sockets: INTEL LGA 775, 1150, 1151.1155, 1156, 1366, 2011, 2011-3 dhe AMD FM2 + / FM2 / FM1 / AM3 (+) / AM2 (+). Ftohësi ka diameter prej 120 mm, me shpejtësi prej 500-1000 rpm dhe nivel të zhurmës 21dbA. Dimensionet e ftohësit janë 130 x 105 x 159 mm, me peshë prej 1.03 kg. Për konektimin me pllakëz amë, përmban konektor 4-pin.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drita e pasme:
Jo
EAN:
5904730204477
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi i prodhuesit:
SPC154
Kontroll i shpejtësisë:
Auto
Lansuar:
6 Tetor 2016
Lartësia e ftohësit [mm]:
159
Lidhës:
2x 4pin (PWM)
Lloji:
Alumin, bakër
Lloji i ftohësit:
Aktiv
Madhësia e ventilatorit:
120 x 120, 140 x 140
Mundësi e instalimit të RAM:
Jo
Niveli i zhurmës (dB):
21
Përmasat [mm]:
130 x 105 x 159
Pesha (g):
1 030
Prodhuesi:
SilentiumPC
Shpejtësia e ajrit (CFM):
58
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
1 600
Socket (slot):
AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3, AMD AM3+, AMD FM1, AMD FM2, AMD FM2+, Intel 775, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 1366, Intel 2011, Intel 2011-3
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
250

Bashkangjitja Ftohës SilentiumPC Grandis XE1436 2 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE