Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Ftofëse Noctua NH-L9i për procesor, 92 mm

Kodi i produktit:
118390
Drita e pasme:
Jo
Përmasat:
95 x 23 x 95
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Socket (slot):
Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
2 500

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
53.50 
Ju kurseni : 6.00   (11%)
47.50 € * Përfshirë TVSH-në
11% Zbritje
Disponueshmëria:
10 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 3.96 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Ftofësja Noctua NH-L9i është e dizajnuar për procesorë të shtëpizave të vogla dhe HTPC. Një pjesë e madhe e saj përbëhet nga alumini. Përmban në vete një ftohëse të diametrit 92 mm, bërthamën prej bakrit dhe dy gypave të montuara në pjesë pasive, të cilat transmetojnë nxehjen në të. Shpejtësia e ftofëses prej 92 mm është 2500 rrotullime për minutë dhe nivel të zhurmës 23.6 db. Përveç kësaj, mban hapsirë edhe për integrimin e një ftohëse tjetër me diametër 92 mm. Konfigurimi i ftofëses bëhet përmes PWM, e cila gjendet tek pllakëza amë. Pjesa pasive ka kapacitet për mbajtjen e nxehtësisë në volum të lartë, që e bën ideale për çdo procesorë modern. Përkrah këto lloje të socket: Intel 1150, Intel 1151, 1155 dhe 1156. Ka dimensione prej 95 x 37 x 95 mm, me peshë prej 420 g.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drita e pasme:
Jo
EAN:
4716123314875
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi i prodhuesit:
NH-L9i
Kontroll i shpejtësisë:
Auto
Lartësia e ftohësit [mm]:
37
Lidhës:
4pin (PWM)
Lloji:
Alumin, bakër, nikel
Lloji i ftohësit:
Aktiv
Madhësia e ventilatorit:
92 x 92
Niveli i zhurmës (dB):
23,6
Përmasat:
95 x 23 x 95
Përmasat [mm]:
95 x 37 x 95
Pesha (g):
420
Prodhuesi:
Noctua
Shpejtësia e ajrit (CFM):
33,8
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
2 500
Socket (slot):
Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Ueb-i i prodhuesit:
Noctua.at

Bashkangjitja Ftofëse Noctua NH-L9i për procesor edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE