Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Ftohës me ujë Arctic Liquid Freezer II 240

Kodi i produktit:
272825
Besueshmëria:
100 %
Numri i ftohësve:
2
Sistem ftohës me ujë:
Radiator 240mm
Shpejtësia e ftohësit rpm:
1800
Shpejtësia e ajrit CFM:
56.3

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
79.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 6.62 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Arctic ju prezanton me një ftohës të ri gjithëpërfshirës. Liquid Freezer II përmban një pompë të re dhe kompakte uji krahasuar me serinë e mëparshme. Kjo siguron raportin ideal midis kapacitetit të ftohjes dhe nivelit të zhurmës. Pranë pompës është një ventilator 40 mm për të ndihmuar në ftohjen e çipave të pllakës amë VRM. Kjo parandalon mbinxehjen, veçanërisht gjatë mbingarkesës dhe lejon një ngarkimin për një kohë më të gjatë të CPU-së. Ky ftohës me ujë ka të integruar menaxhimin e kabllove me tub të mbuluar plotësisht për një pamje të pastër në kabinetin tuaj. Ventilatorët e fuqishëm të serisë P të përdorur në këta ftohës sigurojnë shpërndarje të shpejtë të nxehtësisë për shkak të presionit të tyre të lartë statik. Freezer II është ideal për ata që kërkojnë ftohje të shkëlqyeshme dhe zhurmë të ulët me një çmim të drejtë. Është i pajisur me 2x ventilatorë 120 mm dhe tuba të mbuluar me gjatësi 450 mm. Siguron një shpejtësi prej 200 / 800-1800 / 2000 RPM (ventilator / pompë) me PWM aktive. Ventilatori gjithashtu ofron një qarkullim ajri prej 56.3 CFM dhe një zhurmë prej 0.3 son. Ftohësi është projektuar për prizat e Intel 115X / 2011-3 * / 2066 * (* katror) dhe AMD AM4.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Drita e pasme:
Jo
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi:
ACFRE00046A
Kontroll i shpejtësisë:
Auto
Lansuar:
15. 10. 2019
Lidhës:
4pin (PWM)
Lloji:
Alumin, bakër
Lloji i ftohësit:
Ujë
Madhësia e ventilatorit:
85 x 55 x 33
Niveli i zhurmës dB:
22.5
Numri i ftohësve:
2
Përmasat:
277 x 120 x 38
Përmasat e pompës mm:
98 x 78 x 53
Pesha g:
1 191
Prodhuesi:
Arctic
Shpejtësia e ajrit CFM:
56.3
Shpejtësia e ftohësit rpm:
1800
Sistem ftohës me ujë:
Radiator 240mm
Socket slot:
AMD AM4, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1152, Intel 1155, Intel 1156, Intel 2011-3, Intel 2066

Bashkangjitja Ftohës me ujë Arctic Liquid Freezer II 240 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE