Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Ftohës MSI Core Frozr L

Kodi i produktit:
213546
Drita e pasme:
Jo
Niveli i zhurmës (dB):
33,6
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
200
Socket (slot):
AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3, AMD AM3+, AMD AM4, AMD FM1, AMD FM2, Intel 775, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 1366, Intel 2011, Intel 2011-3, Intel 2066
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
1 800

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
73.50 
Ju kurseni : 8.00   (11%)
65.50 € * Përfshirë TVSH-në
11% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 5.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

MSI Core Frozr L Avancimi vizual i harduerit gjithmonë e ka si efekt anësor nxehtësinë, prandaj dhe nevojitet që të ftohet në mënyrë efiçiente. Prandaj dhe në treg gjindet ftohësi i jashtëzakonshem MSI Core Frozr L i cili sjell perofmrnacën më të lartë të klasit të tij. "Torx" MSI po përdor teknologjinë Torx në ftohësit e saj që në jokhë të gjatë. Falë mënyrës unike me të cilët i krijon helikat, MSI gjithmonë arrinë të ketë qarkullim më të madh të ajrit dhe të rris efiçiencën në maksimum. Kombinimi i dy llojeve të ndryshme të helikave i mundëson të që ftoh të gjitha pjesët harduerike dhe të mos bëjë zhurmë. Pllakë bakri për gamera Frozr L është ndërtuar mbi një pllakë të bakrit e cila e transferon të nxhetin nga procesori dhe e transferon në pjesët tjera metalike të lidhura. MSI poashtu nuk ka harruar të vendos dhe pastë të konduktivitetit që e rrit efiçiencën e shpërndarjes së nxehtësisë. Sa gypa ju duhen? Katër, thotë MSI SuperPipes, 4 gypat me diametër prej 8mm, janë ndërtuar për të nxjerrur nxehtësinë në mënyrë efektive jashtë pajisjeve harduerike. Hapësirë për 2 flutura JU mund të rritni kapacitetin e ftohësit lehtësisht duke instaluar edhe një flutur me madhësi pre 120 mm në radiator. Flutura e instaluar mund të jetë funksionale deri në 150,000 orë dhe arrinë shpejtësi deri në 500 - 1800 rrotullime për minutë.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drita e pasme:
Jo
EAN:
4719072480509
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi i prodhuesit:
MSI Core Frozr L
Kontroll i shpejtësisë:
Auto
Lartësia e ftohësit [mm]:
155
Lidhës:
4pin (PWM)
Lloji:
Alumin, bakër, nikel
Lloji i ftohësit:
Aktiv
Madhësia e ventilatorit:
120 x 120
Mundësi e instalimit të RAM:
Niveli i zhurmës (dB):
33,6
Përmasat:
140 x 155 x 55
Përmasat [mm]:
140 x 155 x 84
Pesha (g):
960
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësia e ajrit (CFM):
71,27
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
1 800
Socket (slot):
AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3, AMD AM3+, AMD AM4, AMD FM1, AMD FM2, Intel 775, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 1366, Intel 2011, Intel 2011-3, Intel 2066
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
200
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE