Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

GeForce GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC

Kodi i produktit:
720335msi
Çip grafik:
GeForce GTX 1660 Ti
Mbështetje për OpenGL:
4.5
TMUs:
96
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+

Si të porosisim në Gjirafa50?

323.50 
Ju kurseni : 10.00   (3%)
313.50 € * Përfshirë TVSH-në
3% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 26.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartelë grafike Gaming ideale për luajtjen e lojërave kompjuterike. Kjo kartelë ofron përformancë të lartë. Për konektim me pllakën amë shfrytëzon një hapsirë me PCI-Express 3.0, ndërsa arkitektura e procesorit grafik shfrytëzon teknologjinë Turing dhe ofron frekuencë prej 1830 Mhz . Karta përfshin memorie të tipit GDDR6 me kapacitet prej 6 GB. Posedon 192 bit bus,1x HDMI, 3x DisplayPort. Karta ofron mbështetje për teknologjitë OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA SLI, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1660 Ti
Frekuenca e memories [GB/s]:
288
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
450
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kodi:
GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC
Lansuar:
23. 2. 2019
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri: :
1536
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
48
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
96
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE