Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Hard disk Seagate IronWolf PRO - 14TB

Kodi i produktit:
244764
Formati i diskut:
3.5
Pesha (g):
690
Trashësia [mm]:
146,99
Teknologjia e hard diskut:
Magnetike
Teknologjia:
SATA 6Gb/s

Si të porosisim në Gjirafa50?

486.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 40.54 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Ky hard disk është i dizajnuar për serverë profesionalë NAS në fusha komerciale dhe ndërrmarrësie. Ka madhësi 3.5'' dhe kapacitet 14 TB. Ndër performancat e tij përfshihet zvogëlimi i dridhjeve nëpërmjet sensorëve të veçantë. Përdor teknologjinë AgileArray që ofron mundësinë e përdoruesve të shumfishtë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Formati i diskut:
3.5
Formatizim automatik (AF):
512e
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjerësia [mm]:
101,85
Kapaciteti [GB]:
14 336
Kodi i prodhuesit:
ST14000NE0008
Lansuar:
13. 9. 2018
Lartësia [mm]:
26,11
Lloji i hard diskut:
Brendshëm
Memorie e përkohshme (cache):
256
Operim në 24 x 7:
Pesha (g):
690
Prodhuesi:
Seagate
Shpejtësia e leximit [MB/s]:
250
Shpejtësia e rrotullimit të pllakës [rpm]: :
7 200
Shpejtësia e shkrimit [MB/s]:
250
Teknologjia:
SATA 6Gb/s
Teknologjia e hard diskut:
Magnetike
Trashësia [mm]:
146,99
Ueb-i i prodhuesit:
Seagate.com

Bashkangjitja Hard disk Seagate IronWolf PRO - 14TB edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE