Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Hard disk WD Purple (PURZ) - 12TB

Kodi i produktit:
250888
Formati i diskut:
3.5
Pesha (g):
660
Trashësia [mm]:
147
Teknologjia e hard diskut:
Magnetike
Teknologjia:
SATA 6Gb/s

Si të porosisim në Gjirafa50?

383.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
9 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 31.96 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Hard disku WD Purple vjen me dizajn praktik, kapacitet dhe performance të larta. Është në dispozicion 24 orë në ditë dhe 7 ditë në javë. Mund të lidhen mbi 64 video kamera në të njejtën kohë dhe mund të shkruaj sasi të trefishtë të të dhënave për vit për dallim me disqet e tjera konvencionale. Disku ka kapacitet 12 TB dhe shpejtësi 7200 rpm. Përdoret më së shumti në sistemet e sigurisë dhe mund të përballojë temperatura ekstreme dhe shpenzon energji minimalisht. Teknologjia e avancuar ka zvogeluar dridhjet dhe zhurmat duke mundësuar zgjatjen e përdorimit të diskut. Me edicionin e Acronics True Image i cili mund të shkarkohet pa pagesë, mund të klononi diskun ashtu që të ruani të dhënat nga ndonjë dëmtim i mundshëm. Ofron portin SATA III dhe 256MB memorie të tipit cache.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Formati i diskut:
3.5
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjerësia [mm]:
101,6
Jetëgjatësia / Qëndrueshmëria (MTTF):
1.5
Kapaciteti [GB]:
12000
Kodi:
WD121PURZ
Lansuar:
13. 12. 2018
Lartësia [mm]:
26,1
Lloji i hard diskut:
Brendshëm
Memorie e përkohshme (cache):
256
Operim në 24 x 7:
Pesha (g):
660
Prodhuesi:
Western Digital
Shpejtësia e leximit [MB/s]:
235
Shpejtësia e rrotullimit të pllakës [rpm]: :
7 200
Shpejtësia e shkrimit [MB/s]:
235
Teknologjia:
SATA 6Gb/s
Teknologjia e hard diskut:
Magnetike
Trashësia [mm]:
147
Ueb-i i prodhuesit:
Wdc.com

Bashkangjitja Hard disk WD Purple (PURZ) - 12TB edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE