Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

SSD Transcend MTE220S, M.2 - 1TB

Kodi i produktit:
252808
Besueshmëria:
99 %
Lartësia mm:
3.58
Teknologjia e hard diskut:
SSD
Teknologjia:
M.2 PCI-Express NVMe
Shpejtësia e shkrimit MBs:
2800

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
147.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 3
Disponueshmëria:
3 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 12.29 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania PCIe SSD 220S Transcend përdor ndërfaqen PCI Express Gen3 x4 të mbështetur nga standardi më i fundit NVMe që përdoret për të dhënë një gjeneratë të re. Në këtë mënyrë, disku synon aplikacionet më të kërkuara si audio / video, lojëra dhe aplikacione industriale që kërkojnë përpunim të vazhdueshëm të vëllimeve të mëdha të të dhënave pa bllokime ose ngadalësime të sistemit. Për dallim nga çipet ekzistuese NAND, flash 3D NAND është një lloj memorie flash në të cilën qelizat e kujtesës grumbullohen vertikalisht në disa shtresa. Është krijuar vetëm për të kapërcyer kufijtë e memorjes 2D NAND për të siguruar një nivel më të lartë të performancës dhe qëndrueshmërisë. Kjo është një SSD me performancë të lartë në formatin M.2, me një kapacitet 1TB dhe përdor ndërfaqen PCIe Gen3 x4 NVMe. Ka shpejtësi të leximit/ shkrimit deri në 3500/2800 MB / s, si dhe është shumë rezistent ndaj dridhjeve dhe goditjeve dhe konsumi i ulët i energjisë sot do të vlerësohet nga pothuajse të gjithë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
99 %
Dizajnuar për:
Laptop, PC
EAN:
760557843139
Formati i diskut:
M.2 2280
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjerësia mm:
22
Hyrjet IOPS:
420 000
Jetëgjatësia Qëndrueshmëria TBW:
800
Kapaciteti GB:
1000
Kapaciteti i diskut SSD:
3D TLC
Kodi:
TS1TMTE220S
Lansuar:
25. 1. 2019
Lartësia mm:
3.58
Leximet IOPS:
370 000
Lloji i hard diskut:
Brendshëm
MTTF apo MTBF [milion orë]::
1.5
Pesha g:
8
Prodhuesi:
Transcend
Shpejtësia e leximit MBs:
3500
Shpejtësia e shkrimit MBs:
2800
Teknologjia:
M.2 PCI-Express NVMe
Teknologjia e hard diskut:
SSD
Trashësia mm:
80

Bashkangjitja SSD Transcend MTE220S edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE