Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

SSD Transcend MTS800, M.2 32GB

Kodi i produktit:
166221
EAN:
7605578284406
MLC:
Teknologjia e hard diskut:
SSD
Teknologjia:
M.2 SATA
Shpejtësia e shkrimit [MB/s]:
460

Si të porosisim në Gjirafa50?

32.50 € * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 2.71 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Transcend MTS800 Series SSDs kombinojnë zgjidhje të thjeshta migrimi, performancë dhe shpejtësi. Siguroni opsionin më të mirë të azhurnimit për PC ose laptopin tuaj me ndërfaqen e gjeneratës tjetër SATA III, DDR3 DRAM cache dhe kontrollues të fuqishëm. Ato janë disqe M.2 (80 mm) - ideale për laptopë.

Transcend MTS800 mbështet teknologjinë Intel Smart Response për të ndihmuar në maksimum potencialin e diskut. Kjo ju lejon të shpejtoni ndjeshëm sistemin dhe të përmirësoni përgjigjen e tij. Me teknologjinë Power Shield, nuk do të humbni të dhënat në rast të një dështimi të papritur të energjisë.

Transcend MTS800 ka një kapacitet prej 32 GB dhe një ndërfaqe 6 Gb / s SATA. Shpejtësia e leximit 550 MB / s dhe shpejtësia e shkrimit 460 MB / s janë gjithashtu të shkëlqyera. Mbështet funksionet SMART, TRIM dhe NCQ (Native Command Queuing). Nuk kërkon defragmentim, është shumë rezistent ndaj dridhjeve dhe goditjeve, dhe konsumi i tij i ulët i energjisë sot do të vlerësohet nga pothuajse të gjithë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
7605578284406
Formati i diskut:
M.2 2280
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Jetëgjatësia / Qëndrueshmëria (MTTF):
1.5
Kapaciteti i diskut SSD:
MLC
Kapaciteti [GB]:
32
Kodi i prodhuesit:
TS32GMTS800
Lansuar:
28 Janar 2015
Lloji i hard diskut:
Brendshëm
MLC:
NCQ:
Prodhuesi:
Transcend
Shpejtësia e leximit [MB/s]:
550
Shpejtësia e shkrimit [MB/s]:
460
Teknologjia:
M.2 SATA
Teknologjia e hard diskut:
SSD
TRIM:
Vendi i origjinës:
Switzerland

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE