Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Disk WD Elements Portable, 1TB, USB 3.0, i zi

Kodi i produktit:
215200
EAN:
718037855448
Formati i diskut:
2,5
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia [mm]:
82
Kapaciteti [GB]:
1 000

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
66.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
(10 artikuj)
Transporti:
48 orë
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 5.54 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Disku portativ WD Elements ofron mbështetje USB 3.0 për nivelin më të lartë të transferimit të të dhënave. Disqet kanë për qëllim që përdoruesit të cilët kërkojnë ruajtje të besueshme të të dhënave me kapacitet të lartë. Pjesët e diskut ruhen në një kabin të ngurtë që i mbron ata nga dëmtimi.

Kapacitet i lartë

Disku ofron një kapacitet prej 1TB dhe peshë të lehtë (vetëm 130 gramë), duke e bërë atë ideale për përdoruesit që udhëtojnë. Punon menjëherë pas lidhjes në PC me sistem operativ Windows. Thjesht futni diskun në një port USB dhe menjëherë keni hapësirën e nevojshme të ruajtjes për të dhënat tuaja.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Cilësia në çdo detaj

Për çdo përdorues, të dhënat janë shumë të rëndësishme. Kjo është arsyeja që disqet e Western Digital janë të dizajnuara për të përmbushur kërkesat e çdo kujt, rezistencë ndaj dëmtimeve dhe besueshmëri afatgjate. Përveç kësaj, disqet janë të futura në një mbulesë që është bërë jo vetëm me theks mbi mbrojtjen, por edhe mbi dizajnin modern.

Sorry, the description of the image is missing.

Kompatibil me USB 2.0

Kjo paisje përkrah automatikisht teknologjinë e fundit të USB 3.0 dhe gjithashtu është kompatibil me USB 2.0. Përmes USB 3.0 transferon deri në 5 Gbps nëse lidheni me një kompjuter USB 2.0. Në këtë mënyrë shpejtësia do të jetë më e ngadaltë, por transferim maksimal teorik deri në 480 Mbps.

Sorry, the description of the image is missing.

Formati i Windows

Disku tashmë është i formatuar nga sistemi i skedarit NTFS dhe në këtë mënyrë është i pajtueshëm me Windows 8, Windows 7, Windows Vista dhe Windows XP. Ajo mund të përshtatet edhe me Mac. Kjo është mundësi e artë, që pajisja të përdoret nga pronarët e kompjuterave me sisteme të ndryshme operative.

Vlerësimet

Produkti sic eshte i pershkruar dhe dergesa ishte ne kohe.
Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
718037855448
Formati i diskut:
2,5
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia [mm]:
82
Kapaciteti [GB]:
1 000
Kodi i prodhuesit:
WDBUZG0010BBK-WESN
Lartësia [mm]:
15
Lloji i hard diskut:
Jashtëm
Pesha (g):
130
Prodhuesi:
Western Digital
Shpejtësia e rrotullimit të pllakës [rpm] :
5 400
Teknologjia:
USB-A 3.0/3.1 Gen 1
Teknologjia e hard diskut:
Magnetike
Trashësia [mm]:
111
Ueb-i i prodhuesit:
Wdc.com

Bashkangjitja Disk WD Elements Portable edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE