Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike ASUS GeForce DUAL-RTX2060-O6G-EVO, 6GB GDDR6

Kodi i produktit:
284528
Besueshmëria:
100 %
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
TMUs:
120
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0

Si të porosisim në Gjirafa50?

347.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 28.96 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartelë jashtëzakonisht e fuqishme e videolojrave. Është ideale për të luajtur realitet virtual dhe kërkon një slot PCI-Express 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Turing dhe ofron një frekuencë bazë prej 1785 MHz ose deri në 1920 MHz (boost). Poashtu, kartela ASUS përdor 6144 MB memorie GDDR6 dhe bus 192-bit. Kartela ofron lidhje: DisplayPort 1.4 (1x), DVI-D (1x), dhe HDMI 2.0b (2x). Përveç kësaj, kartela grafike ASUS ka gjatësi të kartës 242mm dhe 2 ftohës aktiv me profil 2.7-Slot.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
GeForce RTX 2060
EAN:
4718017273831
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2.7-Slot
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
500
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
242
Kapaciteti i memories Bus bit:
192
Kapaciteti i memories grafike MB:
6144
Kodi:
90YV0CH2-M0NA00
Lansuar:
3. 4. 2020
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (1x), DVI-D (1x), HDMI 2.0b (2x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri:
1920
Numri i ftohësve:
2
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
48
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 785
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
120
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE