Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Gainward RTX 2060 Super Phoenix GS, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
265121
Çip grafik:
GeForce RTX 2060 Super
Prodhuesi:
Gainward
Numri :
2 176
Numri i ftohësve:
2
Numri i porteve DisplayPort:
3

Si të porosisim në Gjirafa50?

456.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 38.04 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartelë grafike e lojrave me performancë të lartë. Kjo ju lejon të luani realitetin virtual. Ajo kërkon një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori i grafikut përdor arkitekturën Turing. Arrin një frekuencë prej 1710 MHz (boost), përdor 8 GB memorie GDDR6, si dhe 256-bit bus.

Kartela ofron 1x lidhës HDMI 2.0b dhe 3x lidhës DisplayPort 1.4. Ndër teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2060 Super
DisplayPort:
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
Frekuenca e memories GBs:
448
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
175
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
550
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
235
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Lansuar:
19. 7. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri :
2 176
Numri i ftohësve:
2
Numri i porteve DisplayPort:
3
Numri i porteve HDMI:
1
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
Gainward
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1710
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
136
Ueb-i i prodhuesit:
Gainward.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike Gainward RTX 2060 Super Phoenix GS edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE