Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6G, 6GB GDDR6

Kodi i produktit:
274426
Besueshmëria:
100 %
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 830

Si të porosisim në Gjirafa50?

273.50 
Ju kurseni : 14.00   (5%)
259.50 € * Përfshirë TVSH-në
5% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 21.62 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Është një kartë e lojërave me performancë të lartë. Kjo ju lejon të luani realitetin virtual. Kërkon një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Turing. Arrin frekuencat deri në 1830 MHz (Boost). Ofron 6 GB memorie GDDR6. 192-bit bus. Karta ofron lidhës 1x HDMI dhe 3x DisplayPort. Ndër teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura karta ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel dhe NVIDIA G-SYNC.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
GeForce GTX 1660 Super
EAN:
4719331305888
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
Frekuenca e memories GBs:
336
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
450
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
225,65
Kapaciteti i memories Bus bit:
192
Kapaciteti i memories grafike MB:
6144
Kodi:
GV-N166SOC-6GD
Lansuar:
1. 11. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
4
Numri :
1 408
Numri i ftohësve:
2
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 830
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE