Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC, 6GB GDDR6

Kodi i produktit:
265204
Çip grafik:
GeForce RTX 2060
Procesi i prodhimit nm:
12
Multi-view:
4
Numri :
1920
Numri i ftohësve:
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

362.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 30.21 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo kartelë grafike ofron performancë të lartë duke ju mundësuar juve të luani në realitetin virtual. Për ta lidhur me pllakën amë ju duhet një slot PCle 3.0 x 16. Procesori i grafikës operon sipas arkitekturës Turing. Ofron frekuencë 1755 MHz dhe memorie GDDR6 me kapacitet 6GB. Ka poashtu një konektor HDMI dhe tre DisplayPort-s. Ndër teknologjitë e përdorura, mbështet: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2060
DisplayPort:
EAN:
4719331304416
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
Frekuenca e memories GBs:
336
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
500
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
225,65
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus bit:
192
Kapaciteti i memories grafike MB:
6144
Kodi:
GV-N2060OC-6GD 2.0
Lansuar:
18. 7. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri :
1920
Numri i ftohësve:
2
Numri i porteve DisplayPort:
3
Numri i porteve HDMI:
1
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
48
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 755
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
120
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE