Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2060 WINDFORCE OC 6G, 6GB GDDR6

Kodi i produktit:
251887
Çip grafik:
GeForce RTX 2060
Mbështetje për DirectX:
12.1
TMUs:
120
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14 000

Si të porosisim në Gjirafa50?

399.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 33.29 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartelë grafike Gaming ideale për luajtjen e lojërave kompjuterike. Kjo kartelë ofron përformancë të lartë. Për konektim me pllakën amë shfrytëzon një hapsirë me PCI-Express 3.0 x16, ndërsa arkitektura e procesorit grafik shfrytëzon teknologjinë Turing dhe ofron frekuencë 1770 Mhz . Karta përfshin memorie të tipit GDDR6 me kapacitet prej 6 GB. Posedon 192 bit bus, 1x HDMI, 3x DisplayPort. Karta ofron mbështetje për teknologjitë OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, G-Sync dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2060
DisplayPort:
EAN:
4719331304393
Frekuenca e memories [GB/s]:
336
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
500:!
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës [m]:
264,9
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kodi:
GV-N2060WF2OC-6GD
Lansuar:
11. 1. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
1920
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
48
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1770
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
120
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2060 WINDFORCE OC 6G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE