Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2080 SUPER GAMING OC 8G, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
264863
Besueshmëria:
100 %
Procesi i prodhimit nm:
12
Multi-view:
4
Numri :
3072
Numri i ftohësve:
3

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
786.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 65.54 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo kartelë videolojërash me performancë të lartë mundëson çasjen në realitetin virtual. Për t'u lidhur me pllakën amë i duhet slot PCle 3.0 x 16. Procesori i grafikës mbështet arkitekturën Turing. Ka 8GB GDDR6. Ofron një konektor HDMI 2.0b, tri DisplayPort-e 1.4 dhe një konektor USB-C. Ndër teknologji mbështet: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA NVLink, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
GeForce RTX 2080 Super
DisplayPort:
Drita e pasme:
Po (RGB)
EAN:
4719331305611
Frekuenca e çipit grafik MHz:
1845
Frekuenca e memories GBs:
496
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
650
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
286,5
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
GV-N208SGAMING OC-8GC
Lansuar:
10. 7. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x), USB-C (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri :
3072
Numri i ftohësve:
3
Numri i porteve DisplayPort:
3
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA SLI Ready:
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
15 500
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Sinkronizim të RGB:
GIGABYTE RGB Fusion
TMUs:
192
USB-C:
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2080 SUPER GAMING OC 8G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE